Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Czech International Junior Amateur Championship 2007 – TV Óčko

28.07.2007 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Na Karlštejně skončila juniorka, neboli Mezinárodní mistrovství České republiky juniorů a dorostu, které se konalo pod patronací televize TV Óčko. Juniorskými mistry České republiky se stali Tomáš Kamas z GC Mnich a Tereza Vavrušková z GC Erpet Praha. Dorosteneckými mistry se stali Rakušan Christoph Weninger a Klára Spilková z GC Erpet Praha.

Na českou juniorku se přijeli hráči Rakouska, Slovenska, Anglie, Maďarska, Lotyšska, Kazachstánu a Turecka. Zahraniční hráči se s výjimkou jednoho účastnili dorosteneckých kategorií.

Z české špičky citelně chyběli Jiří Korda, Cyril Suk, Kateřina Růžičková a Jessica Korda. Ve stejnou dobu hájili barvy České republiky na European Young Master, soutěži chlapeckých a dívčích družstev do 16 let ve francouzském Bondues.

Kategorie juniorů byla českou záležitostí, s dvěma zahraničními hráči. Naše nejlepší řádně prohnal slovenský hráč Peter Švajlen, který vedl po prvním kole (70), pod druhém byl třetí (70,77) a v průběhu třetího kola to vypadalo, že by titul mohl putovat na Slovensko. Závěrečný finiš Tomáše Kamase, který ve třetím, velmi větrném kole donesl krásných 70, znamenal o dvě rány lepší celkový výsledek a juniorský titul pro tohoto hráče z GC Mnich. Třetí místo obsadil Marek Toman, se stejným skore jako Peter Švajlen.

Kategorie juniorek byla výhradně českou záležitostí pro Terezu Vavruškovou, která druhou Dittertovou porazila v konečném součtu o čtyři údery a třetí Martinu Kodejšovou o osm.

Kategorie dorostenců měla nejvíce zahraničních účastníků. Početně a herně dominovali Rakušané. Obsadili první tři místa a všichni se vešli do první desítky. Vítěz Christof Weninger se uvedl hned v prvním kole, kdy na obtížném karlštejnském hřišti vystřihl skore 68. Další kola už hrál pohodových 75 což mu stačilo na vítězství před krajany Reiterem a Sanderem. Čtvrté místo obsadil Rudy Hercik z Anglie.

Nejlepším českým hráčem a Národním mistrem se stal Martin Příhoda na pátém místě, před šestým Nechanickým a sedmým Rybou.

Kategorii dorostenek obohatily tři hráčky Lotyšska, které však do pořadí výrazněji nepromluvily. Zvítězila dvanáctiletá hráčka GC Erpet Praha Klára Spilková před Sandrou Jantovou ze Zámeckého GC Kravaře a Šideri Váňovou z GC Karlovy Vary. První lotyšská hráčka Krista Puisite se umístila na 9. místě.

Loňský dorostenecký mistr Rudolf Nechanický obsadil v dorostenecké kategorii 6. místo.
Loňská dorostenecká mistryně Lucie Šarochová obsadila v juniorské kategorii 5. místo.

Drátky, po kterých bez sebemenšího zádrhelu juniorka proběhla, ovládali ředitel turnaje Karel Vopička a hlavní rozhodčí Václav Janoušek.

Za skvěle připravené hřiště, zázemí a svižné služby patří díky a uznání pracovníkům karlštejnského rezortu.

Přehled umístění:

Junioři:
Tomáš Kamas – GC Mnich
Peter Švajlen – Slovensko
Marek Toman – Royal GC Mariánské Lázně

Juniorky:
Tereza Vavrušková – GC Erpet Praha
Silvie Dittertová – Royal GC Mariánské Lázně
Martina Kodejšová – GC Erpet Praha

Dorostenci:
Christoph Weninger – Rakousko
Bernhard Reiter – Rakousko
Florian Sander – Rakousko

Dorostenky:
Klára Spilková- GC Erpet Praha
Sandra Jantová – Zámecký GC Kravaře
Šideri Váňová – GC Karlovy Vary

V kategorii juniorů a juniorek startovali hráči a hráčky ve věku 19-21 let podle ročníku narození tj. 1988, 1987, 1986.
V kategorii dorostenců a dorostenek startova hráči a hráčky ve věku 1-18 let podle ročníku narození (1989 a všechny ročníky mladší).

Hrály se tři kola na rány brutto.
Po skončení prvního kola byl vyhlášen cut podle počtu hráčů startujících v jednotlivých kategoriích.
Pro třetí kolo byl vyhlášen cut u všech kategorií.

Limit hcp pro jednotlivé kategorie byl :
junioři: hcp 6,0
juniorky: hcp 11,0
dorostenci: 7,0
dorostenky: hcp 12,0

Mezinárodními mistry 2006 byli:

Junioři: Vilém Ráček a Lucie Šarochová
Dorostenci: Rudolf Nechanický a Kateřina Růžičková.

Výsledky – Results

Z Archivu Golf.cz – juniorka :

     
2006
     
2005

    

2004
    

2003

    

2002

    

2001

    

2000

   &nbsp

1999