Czech Challenge na Kunětické Hoře v číslech

10.06.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Tomáš Gebrt

Tomáš Gebrt je ředitelem promotérské společnosti Relmost. Na turnaji D+D Real Czech Challenge na Kunětické Hoře měl na starosti technické zabezpečení. Zeptali jsme se ho na zajímavá čísla v pozadí turnaje.

Jaký byl počet startujících hráčů a kde všichni bydleli?
Hráčů startovalo 156, což je maximální počet dle regulí European Challenge Tour. Většina z nich měla k sobě kedíka, trenéra nebo partnerku, takže počet osob pro ubytování byl dvojnásobný. Bydleli ve dvou smluvních hotelech – přímo v Golf & Spa Kunětická Hora a v Hotelu Alessandria v Hradci Králové.

Jak to je s dopravou hráčů?
Promotér má povinnost zajistit transport hráčů z letiště do hotelu a zpět, tuto dopravu si hráči platí. Převozy hráčů a kedíků mezi hotelem a hřištěm je plně v režii promotéra. Zajišťovali jsme je prostřednictvím car partnera.

Stravování hráčů je rovněž v povinnostech producenta?
Ano při turnaji. Kromě zajištění teplé stravy jsme dodávali hráčům na hřiště balenou vodu, banány a sušenky. Během turnajového týdne bylo spotřebováno téměř 350 kg banánů, zhruba 2 500 neperlivých vod a přes 1 000 balení sušenek.

Kolik dobrovolníků je potřeba k uspořádání takovéhoto turnaje?
Při turnaji využíváme 45 dobrovolníků, k tomu navíc zhruba 20 členů ochranky. Samozřejmě do toho nepočítám rozšířený promotérský tým v počtu cca 15 osob a 12 angličanů z European Challenge Tour, hostesky a další.

Úprava hřiště vyžaduje rovněž nárůst pracovních kapacit?
Veškerá technika i personál Resortu je samozřejmě v plné pohotovosti, navíc si greenkeeper najímá brigádu z řad členů klubu na hrabání bunkrů, úklid odpališť a další drobné práce.

Jak náročné je provedení ropingu?
Roping neboli ohraničení jednotlivých sektorů šňůrami je zde poměrně skromný, použili jsme zhruba 2 km provazu a 150 tyčí. Mnohem náročnější to bude na Czech Masters, tam máme připraveno 18 km provazu a 1 600 pozinkovaných tyčí.

Vybavení hřiště máte vlastní nebo si ho půjčujete?
Vlastníme víc jak 100 rámů na bannery a totemy, nechali jsme si vyrobit vlastní kameny na odpaliště, o ropingu už řeč šla, naší chloubou je kompletně vybavený scoreboard, leaderboardy i carryboardy. Postupně se snažíme o kompletní vybavení k uspořádání turnaje evropského formátu. Stále si ale ještě dost věcí zapůjčujeme.

Proč jste k uspořádání tohoto turnaje vybrali právě Kunětickou Horu? Má tento resort nějaké přednosti, které vás přesvědčily při výběru hřiště?
Hřiště v Golf & Spa Kunětická Hora je vysoce sportovní, svojí délkou a náročností splňuje podmínky European Challenge Tour. Driving Range je zde bezkonkurenční. Vyhovuje nám jeho zázemí, je zde možnost ubytování promotéra, producenta i části hráčů, konferenční místnosti používáme jako Players Lounge, Office European Tour i promotéra, je zde možnost relaxace. Jinými slovy, není zde nutné stavět žádné stanové městečko, to je pro nás velká výhoda. Standard turnaje tím jde ihned nahoru, a to oceňují nejen představitelé European Challenge Tour, ale hlavně samotní hráči.

.