Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Čtyři želízka v ohni – LET – Pre-Qualifying School 2008, Bologna – den první

17.10.2007 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Ve středu, 17. října nastoupila silná čtveřice hráček s pomyslným lvíčkem na prsou do předkvalifikace v boji o karty na Ladies European Tour 2008. Po prvním kole na hřišti Le Fonti Golf Clubu (Bologna, Itálie) vedou dvě hráčky se shodným skóre 66 (-6), a to amatérky Caroline Afonso (FRA) a Denise-Charlotte Becker (GER). O ránu za nimi je další amatérka Camille Fallay (FRA). České kvarteto je složeno z Jany Peterkové, Zuzany Mašínové, Edity Nechanické a Emilly Curry-Bartoňové.

Po první sadě jamek jsou tři hráčky (Mašínová, Peterková a Curry-Bartoňová) shodně s výsledky74 (+2) na děleném 45.místě. Edita Nechanická zahrála o jednu ránu hůř a přespí tedy v další skupině hráček na děleném 66.místě. Dvacet čtyři hráček z této kvalifikace doplní šestašedesát hráček ve Final Stage. Zatím bylo na toto umístění potřeba zahrát výsledek -1…

Jana Peterková, která má ze všech čtyřech hráček největší zkušenosti s profesionálními túrami díky svým jedenasedmdesáti startům na Duramed Futures Tour v posledních pěti letech, startovala z desítky společně se Sandrou Carlborg (SWE) ve 12:33. Jana zahrála 3 birdie, 11 parů, 3 bogey a jedno double-bogey (jamka číslo jedna, par 4, 275 metrů). Její dnešní soupeřka zahrála o tři rány hůř – 77. Jana odehrála pary tři s celkovým výsledkem -1 a průměrem 2,75, na parech pět dosáhla stejného výsledku na rány a průměru 4,75.

Zuzana Mašínová byla nalosována hned do prvního flightu se startem rovněž z desítky a do dvojice s amatérkou Rachel Bell (ENG). Čtyři birdie, devět parů, čtyři bogey a jedno double-bogey (šestnáctka, par 4, 355 metrů), jamky s pary tři a pět scratch, tedy s průměrem 3,00 a 5,00. Takové jsou statistiky bronzové hráčky letošního Matchplay Championship PGA C z Ropice a stříbrné ze Strokeplay v Telči. Její spoluhráčka zahrála v paru a sídlí tak na děleném 29.místě.

Edita Nechanická byla třetí českou hráčkou, která startovala z desítky. A to devět minut po deváté. Její kolo nebylo poznamenáno žádným „dabláčem“. Třináct parů ale doplnil jen jeden „berdík“ na jamce č.9, par 3, 140 metrů. Pary tři odehrála s průměrem 3,00, pary pět s průměrem 5,25. Měla velice exotickou spoluhráčku, kterou byla amatérka Devan Andersen z Mexika. Té se podařilo zahrát -2 a její jméno je k nalezení ve skupině na 17.děleném místě.

Benjamínek profigolfu, česká úspěšná reprezentantka, amatérka Emily Curry-Bartoňová, měla za spoluhráčku ve skupině startující v 10:03 z jedničky Carrie Vaughan z USA. Emilka zahrála 2 birdie, 12 parů a 4 bogey, na parech tři dosáhla průměru 3,00, na parech pět 5,00. Měla vedle sebe nejslabší spoluhráčku z našich děvčat. Američanka zahrála 81 (+9) a je devadesátá pátá.

Turnaj pokračuje dalšími 36 jamkami a vyústí do Final Stage, která se hraje na 72 jamek. Do posledního kola postoupí všechny s výsledkem stejným jako hráčka na 50.místě.