Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Creamer se vrací, ale každý úder ji bolí

20.06.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Paula Creamer se vrací po šestnáctitýdenní přestávce od golfu, kvůli svému zranění palce u ruky,  na turnaj ShopRite Classic. Tentokrát bude její hra vypadat ale jinak, než jak vypadala během její šestileté kariéry na Tour.

Hráčka podle svých slov ztratila délku, myslí si, že je o zhruba 25 yardů (23 metrů) kratší, než bývala. Hlavně se ale prý nemůže do úderů pořádně opřít a musí hrát zlehka. Nehoda se jí přihodila v únoru minulého roku na turnaji PTT LPGA v Thajsku. Na šestnáctém odpališti šla 5 ran pod par, a když odpálila na green, ucítila tupou bolest v levém palci u ruky a skácela se k zemi. Odehrála pak ještě tři jamky v slzách. Po turnaji byla nucena dodržovat klidový režim a turnaje nechat být.

Lékaři byli zpočátku proti operaci, Creamer pouze rehabilitovala, ale bohužel nic nepomáhalo. Hráčka nakonec v březnu operaci podstoupila.

Creamer na nehodu nerada vzpomíná, šlacha na vrcholu jejího palce údajně téměř odpadla od kosti a hráčka pak musela mít celou dlaň pevně svázanou. Po operaci měla ještě tři týdny sádru a nyní absolvuje rehabilitace čtyřikrát týdně. Odpalovat začala až teprve před asi dvaceti dny a ví, že pro ni tento týden bude největší výzvou zůstat v klidu a akceptovat fakt, že se stále ještě uzdravuje.  

„Musím si dávat pozor na to, kolik míčů smím odpálit, je to pro mě úplně nové. Můžu jich odpálit maximálně 45 a musím se šetřit na hřiště,” řekla hráčka. Co tedy můžeme od Creamer, která jako sedmnáctiletá v roce 2004 na ShopRite skoro zvítězila? Odpověď visí ve vzduchu, jisté je jen to, že hra pro ni tento týden nebude jednoduchá a každý úder ji bude bolet.  

Statečná růžová diva ještě s úsměvem dodala, že diváci snad neuvidí její bolest v obličeji, ale ona sama cítí velkou bolest uvnitř, protože moc touží po tom, aby zase hrála jako dřív.


Aneta Zárubová