obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Creamer se vrací, ale každý úder ji bolí

20.06.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Paula Creamer se vrací po šestnáctitýdenní přestávce od golfu, kvůli svému zranění palce u ruky,  na turnaj ShopRite Classic. Tentokrát bude její hra vypadat ale jinak, než jak vypadala během její šestileté kariéry na Tour.

Hráčka podle svých slov ztratila délku, myslí si, že je o zhruba 25 yardů (23 metrů) kratší, než bývala. Hlavně se ale prý nemůže do úderů pořádně opřít a musí hrát zlehka. Nehoda se jí přihodila v únoru minulého roku na turnaji PTT LPGA v Thajsku. Na šestnáctém odpališti šla 5 ran pod par, a když odpálila na green, ucítila tupou bolest v levém palci u ruky a skácela se k zemi. Odehrála pak ještě tři jamky v slzách. Po turnaji byla nucena dodržovat klidový režim a turnaje nechat být.

Lékaři byli zpočátku proti operaci, Creamer pouze rehabilitovala, ale bohužel nic nepomáhalo. Hráčka nakonec v březnu operaci podstoupila.

Creamer na nehodu nerada vzpomíná, šlacha na vrcholu jejího palce údajně téměř odpadla od kosti a hráčka pak musela mít celou dlaň pevně svázanou. Po operaci měla ještě tři týdny sádru a nyní absolvuje rehabilitace čtyřikrát týdně. Odpalovat začala až teprve před asi dvaceti dny a ví, že pro ni tento týden bude největší výzvou zůstat v klidu a akceptovat fakt, že se stále ještě uzdravuje.  

„Musím si dávat pozor na to, kolik míčů smím odpálit, je to pro mě úplně nové. Můžu jich odpálit maximálně 45 a musím se šetřit na hřiště,” řekla hráčka. Co tedy můžeme od Creamer, která jako sedmnáctiletá v roce 2004 na ShopRite skoro zvítězila? Odpověď visí ve vzduchu, jisté je jen to, že hra pro ni tento týden nebude jednoduchá a každý úder ji bude bolet.  

Statečná růžová diva ještě s úsměvem dodala, že diváci snad neuvidí její bolest v obličeji, ale ona sama cítí velkou bolest uvnitř, protože moc touží po tom, aby zase hrála jako dřív.


Aneta Zárubová