CPAT Beroun – vítězí Petr Nič

10.09.2018 | Čeněk Lorenc - CPAT | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Petr Nič

Petr Nič

V Berouně opět vyhrál expert Nič

To, co jsou na srdce Poděbrady, to je na Beroun golfový profesionál Petr Nič. Expert na berounskou osmnáctku zde vyhrál už počtvrté za posledních třináct měsíců a potřetí to bylo v rámci Czech Pro-Am Teaching Tour.

Stejně jako loni v září a letos při jarním dvoudenním mistrovství, tak i tentokrát Nič porazil všechny učící profesionály. A stejně jako loni i letos výsledkem 68 ran, 4 pod par. Nič už letos vyhrál také na Černém Mostě a k tomu byl druhý na Zbraslavi, takže před závěrečným turnajem sezony vede celkové pořadí tour.

„Není to v Berouně tak lehké, jak by se mohlo zdát. Měl jsem dnes double bogey na sedmnáctce,“ připomněl vítěz své jediné zaváhání, paradoxně na nejlehčí jamce hřiště, kde byl jinak bezchybný a zapsal si šest birdie.

Nikoli poprvé slavil Nič také double díky vítězství v kategorii týmů, spolu s amatérem Michalem Zrzavým. Ten byl se 41 body za svůj nejlepší výkon v sezoně – 73 ran – druhý v individuálním pořadí. Nič přispěl 42 body.

Za vítězným Ničem skončili na děleném druhém místě Jaroslav Krejcar a Jiří Janda se 70 ranami. Janda, mj. autor výjimečného birdie na těžkém greenu 12. jamky, po puttu shora ze šesti metrů, stejně jako při květnovém mistrovství věnoval celé své prize money. V tomto případě šlo 6000 Kč opět na léčbu vážně nemocné Viktorie Mužíkové, které tour jinak také dlouhodobě pomáhá.

V kategorii Appentice zvítězil Vladimír Velenský se 71 ranami. Mezi amatéry byl nejlepší Petr Neústupný – měl 41 bodů stejně jako Zrzavý, ale rozhodl handicap. Třetí místo patřilo Jiřímu Musilovi se 40 body.

Nearest to pin vyhráli profesionál Viktor Janošík (67 cm na 6. jamce) a Sergej Kalinin (215 cm na 11. jamce).

Berounský turnaj na skvěle připraveném hřišti provázelo krásné počasí. Všichni hráči i diváci tour jsou zváni na závěrečný turnaj, který se koná 1. října na Černém Mostě, opět pod patronací hlavního partnera, značky NoH2O.

 

Kompletní výsledky

foto Ivan Paggio
.