Co přinesl rok 2014

29.12.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Sezónu 2014 lze s trochou nadsázky nazvat rokem intenzifikace. V České republice již nenarůstají počty hřišť ani hráčů. Zato se zhušťuje počet a zlepšuje úroveň akcí. Počet aktivních golfistů zůstává již tři roky zhruba stejný, počet turnajů se oproti loňsku zvýšil o 11%.
Na českém území se odehrály tři vrcholné evropské akce. Proběhly turnaje European Tour Czech Masters na Albatrossu, turnaj Ladies European Tour na Dýšině a Challenge na Kunětické Hoře. Čeští amatérští a profesionální hráči znásobili účasti na akcích v zahraničí. Ke Kláře Spilkové přibyla jména mladých hráčů, které lze posílat do zahraničí pro dobré výsledky. Žádnému z českých profesionálních hráčů se však opět nepodařilo proniknout kvalifikací do vyšší evropské soutěže.
Většina předních českých amatérských hráček studuje v zahraničí a vrací se na prázdniny. V Americe studují  Karolína Vlčková, Kateřina Krásová, Adéla Cejnarová, Kateřina Vlašínová, Kristýna Pavlíčková  a další. Kateřina Růžičková se tam už i vdala a snaží se o vstup do LPGA.

V roce 2014 se odehrálo 6.585 turnajů, kterých se účastnilo 32.429 aktivních golfistů. Nejvytíženějšími turnajovými hřišti byly Mladá Boleslav (187.892 registrovaných odehraných jamek), Mstětice (157.783) a Konopiště (131.989). Největší počet hráčů prošel hřištěm v Mladé Boleslavi. V sezóně tudy prošlo 4.784 jednotlivců.

Připomeňme si události uplynulé sezóny v časovém sledu slovem (každá položka je zároveň linkem na příslušný článek na Golf.cz) a obrazem:

Leden

Únor

Březen

Duben

Květen

Červen

Červenec

Srpen

Září

Říjen

Listopad

Statistiky převzaty z Golfparada.cz

.

Počet přečtení: 1 480
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

Reklama
27.4.LuisianaZurich Classic of New Or
27.4.Beijing, CVolvo China Open
30.4.ŠilheřovicGolf.cz Open Tour
1.5.TelčGolf.cz Open Tour
4.5.Severní KaWells Fargo Championship
7.5.Lázně BohdGolf.cz Open Tour
TOPlist