Co je s Klárou Spilkovou?

19.07.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Klára Spilková

Klára Spilková

Čtrnáctidenní přestávka ze zdravotních důvodů, kterou Spilková ohlásila po nedohraném KPMG Womens PGA Open v půlce června, se prodlužuje.
V nejnovější tiskové zprávě se jako nejbližší možný turnaj předpokládá CP Womens Open, 22. srpna v Kanadě. To už bude devátý týden přestávky a mezitím proběhne sedm turnajů kalendáře LPGA.

Zdravotní stav Spilkové se zřejmě lepší, protože absolvovala sponzorský turnaj na Konopišti. „Jsem ráda, že jsem zase mohla být na hřišti. Atmosféra byla báječná a docela mi to i šlo, tak jsem si den skvěle užila,“ uvedla v tiskové zprávě nejlepší česká golfistka.

Nyní vše směřuje k tomu, aby se v polovině srpna vydala zpět do USA. Přesný program bude záviset na aktuálním zdravotním stavu.

„Soustředím se na druhou část sezony LPGA, kde věřím, že to po všech potížích už bude jenom lepší. A také v téhle době už myslím na olympijské hry, které začnou v Tokiu zhruba za rok a kam se chci po startu v Riu zase vrátit,“ říká Spilková.

Aktuálně je na 139. místě žebříčku Race to CME Globe. Od CP Womens proběhne do konce sezóny ještě jedenáct turnajů, přičemž Spilková se může účastnit pouze některých.

www.klaraspilkova.eu

.