Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Co je nyní k vidění v Golfové síni slávy?

08.05.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

sin slavySvětová Golfová síň slávy letos v březnu obdržela několik klíčových artefaktů, patřících golfové legendě počátku 20. století. Návštěvníci muzea v Saint Augustine na Floridě tak mají nyní možnost vidět památeční předměty, které dříve patřily takzvanému „Dlouhému Jimovi“ Barnese.

Některé objekty v exhibici reprezentují Barnesovu skvělou kariéru, například i diamantovou medaili z PGA Chamionship z roku 1919, která je jednou z nejstarších golfových trofejí přístupných veřejnosti.  Dále je zde jeho medaile z U. S. Open z roku 1921.

Výstava těchto artefaktů je možná jen díky Barnesově vnukovi, Dr. Josephu Mandovi III., jenž je galerii věnoval. Podle svých slov, chtěl, aby si lidé připomněli jeho dědečka, který dominoval světovému golfu po První světové válce.

Bernes si vysloužil přezdívku „Dlouhý Jim“ díky nadprůměrnému vzrůstu. Se svými 192 centimetry byl nejvyšším z golfových šampionů v první polovině minulého století. Za svou kariéru získal tituly ze čtyř nejdůležitějších mistrovství, včetně vůbec prvního PGA Championship roku 1916 i roku 1919, U.S. Open roku 1921, Open Championship roku 1925 a Western Open roku 1914, 1917 a 1919.

Návštěvníci se můžou pokochat pohledem na Barnesovo golfové vybavení z roku 1910, s kterým si všechny jmenované trofeje vybojoval. Vystavené je i jeho oblečení, dobové fotografie a jiné osobní věci.

Světová Golfová síň slávy je nezisková organizace, která podporuje, jak vývoj zeleného sportu a propagaci golfu, tak i ochranu golfových památek z celého světa. Návštěvníci si tu také můžou zahrát osmnáctijamkové patovací hřiště, nebo shlédnout film v kině IMAX.

 

Stránky Golfové síně slávy

 

Aneta Zárubová

Aneta75L