Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Co golfista, to čestný člověk

25.05.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

ZarubovaAneta130_HRJistě už jste se někdy od té doby, co jste propadli kouzlu zeleného sportu setkali s lidmi, kteří si na turnajích mírně přilepšují, snaží se chytře balamutit, anebo odlákat vaši pozornost od počítání jejich skóre. Někteří dokážou být co se lhaní a podvádění na hřišti týče velmi vynalézaví. Každý trochu všímavý člověk se tak při turnaji může docela dobře pobavit nad takovouto snahou svého spoluhráče. Abyste se mohli při hře pobavit i vy, jak tedy lžeme?


Mumláme
Tak například spoluhráči počítáte rány a pak se chcete ujistit kolik měl ran, často předstírá, že si číslo nepamatuje a pak zamumlá něco jako sedm. Vy ale přitom víte, že měl osm, jak trapné. Předpokládá zřejmě, že se ptáte, protože nevíte, myslí si, že mu nebudete rány znovu počítat a jen mu tam napíšete číslo 7. V tu chvíli kolega ve vašich očích jistě klesne, hraje totiž sám proti sobě a lže také jen sám sobě. Ale s tím se už musí vypořádat se sám, vy se můžete jen tiše smát. Vyplývá z toho tedy jedna jasná věc, jakmile někdo začne mumlat čísla,  je to velmi často lež.


Out je prostě out
Golfisté si mnohdy přilepšují, i když jim vyletí míč ven z hřiště. V takovém případě by si měl člověk počítat tři rány a hrát druhý míč ze stejného místa, pokud předešlý míč neskončil v překážce. Někdy ale hráč „naoko“ nezná pravidla, odpustí si vzdálenost a hraje míč jako z překážky. Nejzábavnější část je ta, když je na chybu upozorníte. To se pak kroutí a strašně se diví.;)


Posunovači mincí
Takto označuji lidi, kteří jsou už v pokročilejším stádiu podvádění. Dá se říci, že mají velmi mistrně propracovanou techniku jak nepozorovaně posunout svoje markováno blíže k jamce. Dělají to většinou hned při označování míče.  Místo toho, aby markovátko položili za míček, rychlým chmatem ho posunou o kus blíže k jamce. Taková posunutá vzdálenost může u kratších patů rozhodnout, jestli míček do jamky spadne, nebo jestli ji mine.

Pozor na takzvané „vyspělejší posunovače“, ti totiž znají metodu jak markovátko nepozorovaně posunout i u delších patů. Budou si zdánlivě zkoušet cvičný pat a hodně rychle za sebou třít patr o trávu. To způsobí, že se pak mince k holi přilepí, oni jí trochu poponesou a pak položí blíže k jamce. Jak fikané.


A zase ta špatná paměť
Někdy může mít váš spoluhráč tak špatnou paměť, že pokud ztratí míč a vy ho s ním pak jdete hledat, každý míč, který najdete v křoví, může být v podstatě jeho. Takovému člověku pak doporučte rostlinu Gingko biloba na posilování mozkové činnosti.

Pokud spoluhráči v hledání pomáhat nebudete a on se chudák bude muset do neznámých končin kam mu míč spadl, vydat sám. Pravděpodobně si někam hodí jiný míč a na vás vítězně zavolá: „Hele, člověče, mám ho!“ Tak se vydejte na turnaje a bavte se.

 

Aneta Zárubová

Aneta75L