Clinton a Trump aneb velcí golfoví kamarádi

22.11.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Nedávno jsme vás informovali o protestech a kontroverzi, kterou vzbudilo hřiště vystavěné americkým magnátem Donaldem Trumpem ve Skotsku.  A nyní golfový svět obletěla zpráva, že právě na tomto hřišti si zabukoval tee-time i bývalý americký prezident, Bill Clinton.

Sám Trump se k věci vyjádřil: „Mluvil jsem s panem Clintonem a osobně mi sdělil, že si k nám přiletí zahrát příští léto. Mám z toho velkou radost.“ Bývalá americká hlava státu bude zatím nejváženějším hostém, který se do tohoto dne přihlásil ke hře na hřišti. Pár si mezi sebou vytvořil nepravděpodobné přátelství, vzhledem ke svým politickým názorům.  Překvapivě ale v létě Clinton prohlásil, že se k němu Trump choval neobvykle slušně a že ho s ním velmi baví hrát golf.

Trump šel na svém Trump Internationl Golf Links svou první osmnáctku s bývalým kapitánem Ryder-cupového týmu, Colinem Montgomeriem a šampiónem z Open v roce 1999 Paulem Lawriem.

Z počátku tohoto týdne Trump oznámil také plány na výstavbu dalšího svého hřiště ve Skotsku. Jeho prvnímu hřišti v Aberdeenshire se i přes protesty některých lidí, velmi daří. Od svého otevření v červenci tohoto roku si hru na něm zamluvilo přes 8 000 lidí z více než 20 zemí. Mistrovský rezort se první čtyři týdny po svém otevření také výrazně přispěl ke skotskému turistickému ruchu.

Aneta Zárubová