Clarka a McIlroye vyznamenala královna

04.01.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Severoirské golfové hvězdy, Darren Clarke a Rory McIlroy, jsou mezi sportovci, které vyznamenala britská královna Elizabeth II ve svém  tradičním novoročním oceňování. Oběma se podařilo v uplynulém roce získat své první hlavní tituly.

Třiačtyřicetiletému Clarkovi byl udělen Řád britského impéria poté, co se mu podařilo ukončit dlouhé čekání na svůj první major vítězstvím na British Open na hřišti Royal St. George’s. „Je to pro mě velká čest a zároveň úžasný způsob, jak ukončit fantastický rok. Jsem moc pyšný na sebe i svou rodinu,“ přiznal se Clarke.

Clarke zvedl svůj pohár nad hlavu jen několik týdnů poté, co náskok osmi ran pomohl dvaadvacetiletému McIlroyovi k vítězství na U. S. Open na hřišti Congressional. Druhý nejmladší vítěz major turnajů od roku 1934, McIlroy byl také jmenován členem Řádu britského impéria. „Je to pro mě velká čest, být zahrnut do listu tak významných osobností. Mnoho z nich udělalo ve svých životech velké oběti a měli velký přínos pro společnost,“ dodal McIlroy.

Oceněni byli i další, například i dva muži zahrnuti do organizace Olympijských her 2012 v Londýně byli jmenováni rytíři., a to méně než sedm měsíců před zahájením.


Aneta Zárubová