Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

CLARET JUG PRO BIG EASY

22.07.2002 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

131.British Open se nakonec po dvou dramatických rozehrávkách stal kořistí jihoafričana Ernieho Else. Na americké půdě se ve stínu třetího majoru sezony hrál B.C.Open, kde vyhrál poprvé v kariéře Spike McRoy.

British Open, Muirfield
Letošní 131. ročník třetího majoru v sezoně, tedy British Open, se hrál na skotském hřišti Muirfield. A právě typické skotské počasí udělalo predevším v sobotním kole řádný průvan ve startovním poli. Kulichy, svetry a nepromokavé oblečení – tak to byl obrázek sobotního dne. Silný vítr a nepříjemný déšť doprovázel valnou většinu ze startujících a z již tak těžkého hřiště udělal téměř nedobytnou tvrz. Tiger Woods, který vyházel do sobotního kola s celkovým výsledkem mínus 4 se na jeho konci jen těžko vzpamatovával ze skore 81! (tedy 10 nad v jednom kole). To prakticky znamenalo konec jeho nadějí na tzv. čistý Grand Slam (tedy vítězství ve všech čtyřech major turnajích v jedné sezoně).
Obhájce titulu David Duval se také trápil, když nebyl schopen ani v jednom dni zahrát pod 70. Skončil nakonec o ránu lépe než Tiger, na děleném 22. místě.
Erníe Els přežil třetí kolo pouze se ztrátou jedné rány a tak vycházel do finálového dne jako vedoucí muž. Vypadalo to, že se s tím dokáže vypořádat bez větších problémů a když zahrál birdie na 10 a 12 jamce dostal se již o dvě rány do vedení. Avšak Big Easy vyrobil neuvěřitelnou hrubku na 14 (bogey) a vzápětí zahrál dokonce double bogey na 16. Před posledními dvěma jamkami tedy musel zahrát alespoň jedno birdie, aby se dostal do rozehrávky. To se mu povedlo na 17.
Rozehrávka se na Open koná v trochu netradičním duchu, kdy se nehraje systémem náhlá smrt, ale hráči jdou čtyři jamky a počítá se jejich výsledek. Ernieho Else doprovázeli hned tři další golfisté – Thomas Levet, Steve Elkington a Stuart Appleby.
Hrály se jamka č. 1, 16, 17 a 18. Po této rozehrávce museli ze hry Elkington a Appleby. Do finálového play-off, který se již systémem náhlá smrt hrál šli tedy Els a Thomas Levet. Nejprve Levet vytáhl na odpališti 18.jamky driver a poslal jím míček do hlubokého bunkeru. Els naopak železem našel střed ferveje. Druhou ránu do greenu však Els poslal do nepříjemného greenside bunkeru nalevo od greenu. Levett šel třetí ranou na samý okraj greenu. Els však bunker shot zvládl výtečně, i když musel stát jednou nohou ven z písku a míček se zastavil necelý 1,5 metru od jamky. Levettova touha po prodloužení rozehrávky neměla naději na úspěch a Els svůj putt proměnil. Stal se tak vítězem 131. ročníku British Open a majitelem Claret Jugu, tedy poháru pro vítěze.

Výsledky:
1. Ernie Els (70-66-72-70) -6
2. Thomas Levet (72-66-74-66) -6
2. Steve Elkington (71-73-68-66) -6
2. Stuart Appleby (73-70-70-65)

US PGA Tour – B.C.Open
Ve stínu slavného Open se konal na hřišti En-Joie Golf Club turnaj BC Open. Ten pro sebe nakonec získal Spike McRoy, který tak získal své první vítězství na PGA Tour. Vítězství o to cennější, že na cestě k němu musel překonat deficit 7 ran na do té doby vedoucícho Shauna Micheela.
Na druhém místě skončil Fred Funk a na třetím se poskládalo hned pět golfistů – Shaun Micheel, Robert Gamez, Brian Henninger, Glenn Day a Cliff Kresge.
Výsledky:
1. Spike McRoy (70-65-69-65) -19
2. Fred Funk (71-66-66-67) -18 [Gallery not found]