Christine Spiethová o světové jedničce

08.03.2016 | Taťána Belšánová | publikováno v rubrice Novinky
2015 U.S. Open

Spieth na US Open 2015

Aktuální světová golfová jednička Jordan Spieth během dospívání vyzkoušel snad všechny sporty, které byly v jeho rodném Dallasu k dispozici.

Golfu se překvapivě začal naplno věnovat až v pubertě. A i tak má za sebou ve svých 22 letech vítězství ve dvou major turnajích a stále drží pozici světové jedničky.

Podle mě je nejdůležitější to, aby rodiče nechali své děti hrát kdykoliv jakýkoliv sport se jim chce. Dokud je to nepřestane bavit. A nezasahovat do toho,“ říká maminka momentálně nejlepšího golfisty na světě.

spiethJordan začal chodit na golf, když mu bylo devět let a každý den odpoledne – pokud neměl trénink nebo jiný sport – tak hrál. Ale asi až do jeho 13 let byl golf až na druhém místě za jinými sporty, kterým se věnoval. Do deseti let byl u něj prioritou fotbal, pak basketball a baseball.

Jordan je nejstarší ze tří dětí Christine a Shawna Spiethových. Jeho bratr Steven se věnuje profesionálnímu basketballu na Brownově univerzitě a sestra Ellie, která se narodila s neurologickou poruchou, žije s rodiči.

Spieth převzal sako od Bubby Watsona

Spieth převzal loni sako od Bubby Watsona

Když mu bylo 12, tak vyhrál v golfu velký turnaj, kde hrál proti 15 až 18letým klukům. Stejný turnaj vyhrál i v předchozích dvou letech, ale to soupeřil s klukama ve stejné věkové kategorii. Tehdy jsme poznali, že Jordan vážně uvažuje o skončení s baseballem, ve kterém byl také hodně dobrý,” uvádí Christine Spiethová a dodává: “Jako jeho rodina jsme jeho rozhodnutí nikdy nezpochybňovali. Možná proto má tak rád týmové turnaje, jako je Ryder Cup nebo Presidents Cup.“