Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

CHOI VYUŽÍVÁ DIVOKOU KARTU

22.09.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Korejec K.J.Choi využil dokonale pozvání Bernharda Langera a zvítězil na Linde German Masters. Na americké PGA Tour opět zvítězil veterán – J.L.Lewis.

European PGA Tour – Linde German Masters
Gut Larchenhof, Kolín, Německo

Jednou z posledních příležitostí vidět kvalitní obsazení na evropské PGA tour je tradičně Linde German Masters v Kolíně na hřišti Gut Larchenhof. Turnaj, který spolupořádají bratři Langerové tentokráte na start přivedl známá jména – Retief Goosen, Lee Westwood, Darren Clarke a jiní.
Fantastickým výkonem se hned v prvním kole předvedl Švéd Frederik Jacobson, který zaplnil skorekartu deseti birdiemi a jedním eaglem. Jen jediná rána mu chyběla na magickou padesátdevítku.
O vítězství se velmi usilovně pral Miguel Angel Jimenez spolu s Korejcem K.J.Choiem. Oba hrají velmi pravidelně na US PGA Tour a tak se dobře znají. Tentokráte však jejich souboj vyzněl jednoznačně pro zástupce asijského kontinentu. Ten se na start turnaje dostal na pozvání Bernharda Langera a využil této příležitosti dokonale. Vrcholné číslo předvedl na třinácté jamce, kdy jeho šestka železo nasměrovala míček na milimetry přesně – Hole-in-One. To byl již druhý eagle dne a jasné vedení v soutěži.
Stejný kousek se povedl i Lee Westwoodovi na osmičce. Na 220 metrů dlouhé jamce si připsal do svého deníčku již sedmý Hole-in-One v životě a od pořadatelů dostal zlatou cihličku…
Zbytek turnaje se již nesl ve znamení Korejce. Ten s tváří hráče pokeru poslal skvělou příhru na osmnáctý green a birdiem zakončil celý turnaj. Zvítězil s rozdílem dvou ran před Miguelem Angelem Jimenezem a o třetí místo se podělili Ian Poulter s Niclasem Fasthem.
Alex Čejka se po zlepšeném výkonu ve finále dostal na dělenou 13.příčku společně s Frederikem Jacobsonem.


US PGA Tour – 84 Lumber Classic

Mystic Rock Course, Pennsylvania

Nové jméno turnaje – nové hřiště. Tak to je vizitka víkendového pokračování série US PGA Tour pod názvem 84 Lumber Classic of Pennsylvania. Milionář Joe Hardy, který je spolu se svou sestrou majitelem firmy na stavební materiály 84 Lumber se stal hostitelem turnaje známého z předchozích let jako Pennsylvania Classic. Hardy prosadil, aby se jeho turnaj hrál na hřišti Mystic Rock, které se nachází jen pár kilometrů od Pittsburgu.
Mystic Rock je dílem známého architekta Peta Dye, který při jeho stavbě měl velké problémy právě s množstvím kamenů a skal. Hřiště se otevřelo veřejnosti v roce 1995 a když bylo ohlášeno, že se zde bude hrát turnaj US PGA prošlo v minulém roce velkou rekonstrukcí. Prodloužilo se o celých 450 metrů a přestavba sama o sobě stála údajně Hardyho pár miliónů dolarů.
V posledním měsíci se tak hráči dostávají již na třetí nové hřiště, což je z diváckého pohledu velmi zajímavé. Na startovní listině chybělo hodně hráčů z předních míst Money Listu, což je tradiční úkaz pomalu končící sezóny americké elitní soutěže.
Ani tento turnaj se neobešel bez potíží, které tentokráte musíme připsat na vrub Isabel… tedy hurikánu, který postihl východní pobřeží Spojených států. Vydatný déšť a extrémní povětrnostní podmínky odsunuly druhé kolo až na sobotu a zdálo se, že turnaj bude muset být zkrácen.
Nakonec se však pořadatelům podařilo dát hřiště do hratelného stavu a tak 84Lumber Classic mohl být dohrán v plném rozsahu. A to i přes to, že na ferveje spadlo v pátek 8 centimetrů dešťových srážek. Hráči – jak se již tradičně v podobných případech dělá – tak dostali možnost míč na podmáčených fervejích vždy zvednout a znovu umístit. Nicméně cut byl tentokráte redukován na pouhých 60 hráčů, aby v neděli bylo možno odehrát dvě kola zároveň.
Dominantní postavou zde byl J.L.Lewis. Poté, co v minulém týdnu skončil druhý na John Deere Classic si odnesl velmi cenné zkušenosti. „Díval jsem se, jak řeší tlak Vijay Singh“, říkal Lewis. „Nedal prakticky nikomu šanci, aby na něj jakýkoli tlak vytvořili. A sám byl naprosto v pohodě.“ A o to samé se pokoušel i Lewis. Vycházelo mu to, i když například na šestnácté jamce nebyl daleko od pohromy. Jeho míček totiž přistál na greenu jen několik desítek centimetrů od vodní překážky. Ale vítězové musí mít i trochu štěstí. A tak se J.L.Lewis dočkal svého druhého vítězství v kariéře. Z prostého faktu, že zahrál ve finálovém kole, ve kterém jsou pozice jamek nejtěžší skvělých 62 ran je jasné, že se něco od pohodového Singha naučil.