obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

ČGF v nové roli promotéra

17.05.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Panel1

Františka Luňáčková a Krystýna Frýdlová

Česká golfová federace se stala držitelem licence LET Acces Tour a pořadatelem jedno z turnajů letošního profesionálního ženského kalendáře Foxconn Czech Ladies Challenge. Uskuteční se na soukromém hřišti společnosti Foxconn Casa Serena v Roztěži u Kutné Hory ve dnech 22. až 24. června 2017. Tyto skutečnosti přednesla ČGF na dnešní tiskové konferenci v Praze.

„Promotérství profesionálního turnaje je pro ČGF premiérou. Máme ustálený tréninkový systém, věříme mu, ale nemáme možnost dát hráčům více příležitostí hrát na větších turnajích. Tak jsme sebrali odvahu a přistoupili k promotérství nižší ženské profesionální tour,“ řekl prezident ČGF Zdeněk Kodejš. „Máme excelentní generaci dívek, která hraje parádní golf. Jako promotér máme k dispozici 38 hracích karet. Výměnou 18 hracích karet dostaneme naše dívky i na jiné turnaje. Dvě karty již skvěle využily Kousková a Vítů na nedávném turnaji LETAS ve Švýcarsku, kde Kousková skončila čtrnáctá“ pokračoval Kodejš.

„Klára Spilková v turnaji hrát nebude. Nejen proto, že bude hrát v Turecku, ale i proto, aby nebrala místo českým amatérkám,“ upřesnil Petr Žák z agentury GM, která bude federaci s turnajem pomáhat.

Nominace českých hráček byla na tiskovce obecná. Padla jména Vlčková, M. Luňáčková, F. Luňáčková, Frýdlová, Melichová, Hricíková, Ryšková, Vítů, Cejnarová. Ovšem přibudou další jména, budou se hrát ještě další turnaje, takže jsou ve hře i další hráčky. Neúčastní se Sára Kousková, která bude ve Švédsku bojovat o body pro účast v Junior Solheim Cupu, ani Kateřina Vlašínová.

Tvářemi turnaje jsou tři půvabné české dorostenky Františka Luňáčková, Kateřina Dolečková a Kristýna Frýdlová.
Všechny se nyní připravují na maturitu, na turnaj se těší a budou se prát o dobré umístění.

Federace dnes slavnostně představila ceny pro Vítězku a nejlepší amatérku. Nádherné artefakty z litého skla odhalil sám autor, semilský golfista Jan „Jendis“ Schovánek.