CGAT Mladá Boleslav – vítězí Zach a Šteindlerová

13.05.2012 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Od tropických veder po sibiřskou zimu zažili hráči CGAT během tří kol druhého turnaje Czech Golf Amateur Tour v Mladé Boleslavi. Ve třech kolech  zažili až patnáct stupňů  rozdílu.

První místa patřily teenagerům. Své druhé vítězství v CGAT  získal šestnáctiletý Šimon Zach (-6) před Ondřejem Lieserem (-5)  a Vítkem Novákem (-4).
V ženské soutěži zvítězila poprvé v kariéře patnáctiletá Johanka Šteindlerová (+1), před Marií Luňáčkovou (+2) a Kateřinou Krásovou (+3).

V mužské soutěži rozhodla o vítězi dramatická koncovka. Na poslední jamce poslal Ondra Lieser mocným drivem míč až na green a puttoval do eagle. Pokud by proměnil, šel by se Šimonem Zachem do rozehrávky. Osmimetrový putt minul jamku o několik centimetrů a Lieser skončil druhý.
Šimon Zach  si však vítězství plně zaslouži, předvedl totiž zcela bezchybné poslední kolo. Hrál pouze berdíky a pary a skončil pět ran pod parem hřiště.
Dvě kola vedoucí Vítek Novák zahrál v posledním kole +1, což na finišující Zacha a Lieserea nestačilo. Skončil třetí. Novák v prvním kole zahrál skvostných 65 úderů a vylepšil rekord hřiště, který doposud držel manažer resortu, aktivní špičkový hráč  Roman Svoboda.

V ženské soutěži podobně šéfovala první dvě kola Lucie Hinnerová. Poslední kolo však důkladně zmastila, donesla 80 ran a spadla na konečnou osmou pozici (+7).  První tři hráčky donesly v posledním kole shodně 73 ran, a tak rozhodoval náskok z předchozích kol.
Za pozornost stojí výkon mladinké Kláry Kaminské, která na druhé jamce posledního kola zahrála Hole in One. Také díky tomu skončila na vynikajícím čtvrtém místě.

 

Kompletní výsledky