CGAT Kácov – vítězí Zuska a Ryšková

12.05.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Winner

Hanka Ryšková a Jiří Zuska

ČGF – 2. Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour, Kácov (12. -14.5.2017)

Neděle – 3. kolo
Jiří Zuska a Hana Ryšková zvítězili v 2. turnaji Czech Golf Amateur Tour  na hřišti Panorama v Kácově. Na druhých místech se umístili Hynek Groh a Sára Kousková.Třetí místa získali Vítek Novák a Gabriela Roberta Vítů.

Soutěžní premiéra nové resortu Panorama v Kácově dopadla na jedničku z hvězdičkou. Krásné, ale přísné hřiště prověřilo hráče a ukázalo, že naši mladí umí.

Jiří Zuska vstupoval do posledního kola s velikým náskokem devíti ran na čtyřčlennou skupinu na druhém místě. Do stíhací jízdy se pustil Vítek Novák a skvělou první devítkou náskok stáhl až na tři údery. V druhé devítce však chyboval a rozdíl mezi ním a Zuskou se vrátil na sedm úderů. Novák skončil  na třetím místě. Z druhého místa se raduje Hynek Groh.

V ženské soutěži neudržela vedení Patricie Macková. Vítězka loňské kadetky v posledním kole hodně chybovala, zhoršila se o devět úderů a ustoupila na konečné 6. místo. Hanka Ryšková hrála vyrovnanou hru se třemi birdie a čtyřmi bogey, jeden úder nad par. Zvítězila o pět úderů před druhou Sárou Kouskovou a  třetí Gabrielou Vítů.

Pod par 72 nového hřiště zahráli v jednotlivých kolech jenom Zuska (71), Hromádka (71), Ryšková (70) a T. Koželuhová (70).

Novinkou na CGAT byl skok vítězů do jezírka u klubovny. Pro tento účel bylo zbudováno molo a vítězové oslavili svůj úspěch skokem ruku v ruce do vody.

Za hole in one Vítka Nováka (na čtyřparu !!!)  a  Natálky Bartoníčkové obdrželi tito hráči roční členství v resortu Panorama. Ceny předal ředitel resortu Jiří Palát.

Zbrusu nové hřiště Panorama je velikým a příjemným překvapením. Rozlehlé a prostorem nešetřící hřiště v záhybu Sázavy, se třemi různými a od sebe zcela odlišnými devítkami, předkládají hráči na každé jamce jiný výhled a jiné prostředí.  Pobřežní River, lesní Forest a luční Meadows jsou tři různá hřiště a poskytují bohatou paletu herních situací.

Konečné Top 10

VyslCGATKacov17

Konečné výsledky: … MužiŽeny

.

ZskaMackova2

Zuska – Macková

Sobota – 2. kolo
Jiří Zuska hraje vlastní turnaj, s výsledky o třídu výše než spoluhráči. V druhém kole hrál 68 úderů s jedním eagle, šesti birdie a čtyřmi bogey. Zlepšil si také hendikep z +1,7 na +2,6. Do třetího kola vstoupí jako jasný favorit. Se skore -5 má bohatý náskok devíti úderů na pětičlennou skupinu na další pozici se skore +4. Tvoří ji Vítek Novák, Adam Balatka, Martin Hromádka a Hynek Groh.
Vítek Novák zahrál skvostné hole in one na čtyřparové jamce č.2 s délkou 252 metrů.

V ženské kategorii také stále drží vedení Patricie Macková (-1). Dnes hrála 73 ran se čtyřmi birdie, třemi bogey a jedním double bogey. Pod par dnes zahrály Tereza Koželuhová a Hanka Ryšková, shodně 70 ran. Posunuly na druhé a třetí místo. Čtvrtou pozici dělí Michaela Fabiánková a Sára Kousková, obě +4. Na šestém místě přespí Františka Luňáčková, na sedmém Gabriela Vítů (obě +5).

Leaderboard

ZskaMackova

Jiří Zuska a Patricie Macková

Pátek – 1. kolo
Na start prvního kola se postavilo 99 mužů a 50 žen, z toho dvacet hráčů a hráček s kladným hendikepem.
Vedení mužské kategorie se ujal Jiří Zuska (-1) před Martinem Hromádkou (-1) a Kryštofem Růčkou (E).
V ženské kategorii jsou v čele  Patricie Macková (-2) před Gabrielou Vítů (E) a Sárou Kouskovou (+1).
Hole in one zahrála Natálie Bartoníčková na jamce č. 15. devítky Meadows.
Na rozdíl od minulého, zmrzlého  turnaje ve Mstěticích, počasí přálo.

Leaderboard.

.

DCIM105GOPROG0014192.

Panoramam Kácov

Úvod
Nově otevřené sedmadvacetijamkové hřiště Panaroma Golf Resortu Kácov má svojí soutěžní premiéru. Ve dnech 12. – 14. května se zde odehraje druhý turnaj Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour. Turnaj má skvělé obsazení, je zde celá amatérská špička s výjimkou krajánků studujících v USA.
Hraje se kombinace devítek Meadows a Forest. Hřiště má par 72. Z mužských černých odpališť má délku 6.381 metrů, z ženských modrých 5.438 metrů.

K favoritům patří Zuska a Novák. Kvalitní výkony se dají očekávat od zkušeného Ordnunga nebo mladých nadějí Groha a Benáka. V ženské kategorii jsou favorizovány nedávno velmi úspěšné na LETAS Kousková a Vítů, dále přední hráčky žebříčků Ryšková, Macková a Luňáčková.

Po druhém kole provede pořadatel cut pro nejlepších 42 mužů a 21 žen a dělená místa.

 

Odkazy:      Panorama Golf Resort Kácov     Hřiště na satelitní mapě     Stránky turnaje

.