Čeští profesionálové volí nové vedení

09.01.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A
PGACVybor2014retPopis

Představenstvo zvolené v roce 2014

Česká asociace profesionálních hráčů má před sebou Valnou hromadu, volební konferenci, která přinese nové vedení.

V sobotu, 13. ledna 2018 budou v pražském Hotelu Step čeští profesionálové po čtyřech letech opět volit vedení tj. prezidenta, viceprezidenta a pět členů výboru. Sedmičlené představenstvo je kolektivním statutárním orgánem PGAC.

Dosavadní prezident Petr Nitra, který jako třetí po Miroslavu Němcovi a Tomáršovi Teissingovi vedl PGAC šestnáct let, do pátého volebního období kandidovat nebude.

Na funkci prezidenta pro období 2018-2021 kandidují (podle aktuálního přehledu kandidátů na vebu pga.cz) Oldřich Nechanický, Roman Svoboda a Alan Babický. Na pozici viceprezidenta kandidují Jan Mergl a Ondřej Trupl, do výboru Tomáš Gryc, Robert Schovánek, Jaroslav Krejcar, Jaroslav Němec, Ladislav Trubač a Jiří Pospíšil. Dále se předpokládá zatím nepotvrzená kandidatura Barbory Barcalové do výboru.

Výčet kandidátů nemusí být  konečný. Platné stanovy PGAC formalitu kandidatury neřeší, což znamená, že se na Valné hromadě může ke kandidatuře přihlásit kterýkoli další člen PGAC.

Podle platných stanov PGAC může Valná hromada na návrh představenstva také zvolit dalšího Čestného prezidenta. Prvním čestným prezidentem je Tomáš Teissing.

Odkazy:  pga.cz      konference 2014

.

.