Čeští profesionálové na Tálích

28.06.2013 | freedrive | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Petr Nič

Pátek – finálové kolo
Skvělým nástupem do druhého kola se brzy dostal do vedení Petr Nič a kontroloval ho až do konce, ačkoli v závěru turnaje na něj útočil domácí golfista Juraj Zvarík. Čtvrteční lídr Filip Mrůzek obsadil třetí místo. „Začátek se mi opravdu povedl, dobrá byla série birdie na šestce a osmičce plus eagle na devítce,“ pochvaloval si jednatřicetiletý vítěz, jenž na druhé devítce zapsal dvě birdie, ale také dvě bogey, to všechno dohromady dalo 68 (-4).
Nič vyhrál český finanční žebříček Order of Merit v roce 2007 a po dva roky později ovládl českou sérii už v době, kdy se hrála Pilsner Urquell Czech PGA Tour. Od té doby začali každým rokem přestupovat k profesionálům nejlepší amatéři, tu a tam zesílila zahraniční konkurence. Nič na další turnajové prvenství čekal bezmála dva roky, naposledy se takto radoval v červenci 2011 na Czech PGA Masters v Sokolově.
Dvoukolový turnaj v podtatranském resortu zakončil s celkovým skóre -2. „Přitom hřiště bylo docela těžké, ještě takhle zbylo připravené pro turnaj ženskou evropskou túru,“ poznamenal Nič. „Mám tohle hřiště rád, i když se tady chodí nahoru dolů. Při eaglu na pětiparové deváté jamce jsem po drivu hrál trojku dřevo asi čtyři metry k fangli, ještě mi to k ní lehce popoběhlo,“ dodal potěšeně.
Ještě prozradil, že začal víc trénovat s otcem Pavlem, jenž je mimo jiné podepsán pod vzestupem nejlepší české profesionálky Kláry Spilkové. „Musím tátovi poděkovat, chodíme teď spolu hrát tak třikrát, čtyřikrát týdně a upravuje mi švih.“

Top 10 posledního kola:

Čtvrtek – 1. kolo
Nejlíp začal král loňské sezony Filip Mrůzek. Jeho konečný výkon 71 ran (-1) je jediným výkonem nižším než par. Český golfista vede o dva údery před Australanem Joshem Whitehousem. Mezi pěti jmény na děleném třetím místě figuruje i jedno ženské. Domácí profesionálka Zuzana Kamasová využila znalosti prostředí i toho, že v současné podobě má hřiště načtené z nedávného Ladies Slovak Open, a zahrála 74 (+2), stejně jako Václav Raška, Petr Nič, Lukáš Lizánek a Juraj Zvárik.
Mrůzek prožil velice zvláštní kolo, každou devítku obešel ve zcela jiném rozpoložení. Nejprve nic nenasvědčovalo tomu, že by se ve výsledkové listině měl objevit na první příčce.  Po čtyřech parech zahrál od pětky po osmičku čtyři bogey. ve druhé polovině kola se představil jako úplně jiný hráč. jamky 11, 13, 14, 15 a 18 znamenaly v jeho podání čtyři birdie a jisté vedení. 
Whitehouse naopak postupně ztrácel. Hráč, jehož maximem na českém okruhu je třetí místo z loňských Karlových Varů, se zaskvěl eaglem na pětiparové čtyřce, ale k němu na obou devítkách přidal po dvou bogey. Malé vylepšení pozice pro druhé kolo si přichystal díky birdie na závěrečné jamce.

Top 10 prvního kola:

Ve čtvrtek, 27. června, zahájí čeští profesionálové třetí turnaj letošní série Pilsner Urquell Czech PGA Tour 201 s názvem  ŽP Pipex Pro. Série poprvé v sezóně zavítá na Slovensko. Hřiště Gray Bear na Tálích je už tradiční zastávkou nejprestižnější golfové série ve střední Evropě.  V podhůří Nízkých Tater střídá evropskou ženskou špičku z Ladies European Tour česká elita doplněná o kvalitní zahraniční konkurenci. Do turnajů na Tálích často vstupují rozmary počasí, a tak musejí být hráči připraveni i na případná přerušení, která mohou změnit rozpoložení některých golfistů.

Hřiště na Tálích vždy lákalo hráče svým designem, zasazením do přírody, pestrostí i náročností jamek a také nezvyklým převýšením. Uspět na Tálích se rozhodně nedá náhodou, ale je třeba v plné šíři ukázat vysokou herní kvalitu. O tom nás na Pilsner Urquell Czech PGA Tour přesvědčili v posledních dvou letech oba vítězové. Stanislav Matuš se v roce 2011 zařadil svým premiérovým turnajovým titulem mezi absolutní špičku. Filip Mrůzek pak před rokem udělal vítězstvím důležitý krok za celkovým prvenstvím v Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2012.

Začátek sezóny 2013 přinesl v zahajovacím turnaji Euled Golf Classic na Kunětické Hoře jednoznačný triumf Markovi Novému. V Berouně už vzhledem ke startům v zahraničí chyběl. I proto se otevřel prostor k uplatnění dalším hráčům a pro první turnajový titul si došel Slovák Peter Švajlen, který se tak posunul do vedení v Money Listu Pilsner Urquell Czech PGA Tour. Zlepšení v Berouně prokázal i Lukáš Tintěra, který podlehl Švajlenovi na první jamce play off. Oba budou hrát i na Tálích. Stejně tak i obhájce Filip Mrůzek, Petr Nič, Martin Příhoda nebo Maďar Roland Hahn. Mezi účastníky nechybí, až na Gála, Nového a Matuše, kteří startují na Challenge Tour v Rakousku, prakticky nikdo z domácí špičky.  S velkým zájmem je očekáváno také vystoupení Zuzany Kamasové, která se může pochlubit výhrou na turnaji Ladies European Tour v Maroku v roce 2011. Turnaj je vypsán a dvě kola vítěz bude znám v pátek odpoledne.

Program turnaje:
čtvrtek 27. 6.                                      8:30                1. kolo turnaje profesionálů
pátek 28. 6.                                        8:00                2. kolo turnaje profesionálů

Prémie pro vítěze: 2 800 euro

Vítěz  2012: Filip Mrůzek

Odkazy:Gray BearHřiště na satelitní mapěStránky turnajeMapka hřiště …. Přelety nad jamkamiWebkameraStránky Czech PGA TourOrder of Merit

.