Čeští junioři zářili v Rakousku

26.09.2017 | Luboš Koželuh | publikováno v rubrice Novinky
ZuskaKozeluhova129

Tereza Koželuhová a Jiří Zuska

Mezinárodní juniorské mistrovství  Rakouska  se konalo na krásném hřišti Golf Club Klopeinersee . Hrála se tři kola, kterých se zúčastnilo 100 mladých hráčů a hráček ze 14 zemí. Mistrovství se účastnilo osm českých juniorských reprezentantů.

Nejvíce se dařilo Tereze Koželuhové a Jiřímu Zuskovi. Koželuhová získala titul Mezinárodní mistryně Rakouska juniorek po velmi dobře odstupňovaném výkonu 74, 72 a 70 ran (E).  Zvítězila o tři rány před Natalyí Gusevou z Ruska a Danielle Modder z Holandska (obě +3), kdy krásnou příhrou na čtyřparové osmnáctce a proměněným patem na birdie zakončila podařený turnaj. Za vítězství dostala pozvání na finálový turnaj série Global Junior Golf do amerického Barefoot Resort & Golf.

Jiří Zuska obsadil stříbrný stupínek výsledkem  70,71,68 (-7) dvě rány za Němcem Moritzem Hermanem  (-9), kdy ani výborný výsledek v posledním kole nestačil na vítězství. Velmi dobře mezi juniory zahrál i Filip Ráža.  Výsledky 71,72,73 ho vynesly na 7. místo (E).