Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Čeští dorostenci v prvním flightu Mistrovství Evropy

08.07.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Po mnoha letech, která dorostenci České republiky strávili na mistrovstvích Evropy družstev v posledním třetím flightu,  se letos prokletí zlomilo. Po dvou kolech kvalifikace na rány se tým  České republiky umístil na zatím historicky nejlepším, sedmém místě. Bude tedy bojovat  o titul Mistra Evropy v jamkové hře mezi nejlepšími osmi týmy.

Úspěch našich barev vznikl v kvalifikaci, která určuje rozpětí pozic, ve kterých se družstva nakonec umístí. Vynikající výkony Michala Pospíšila a Jirky Kordy (oba 68,  -3) se ukázaly  jako klíčové.  Hned první den kvalifikace usadil Českou republiku na  průběžné 4. místo. Druhé kolo kvalifikace se hrálo za větru a deště a přineslo půměrné vyýsledky. Ale v konečném účtování obou kol se zhodnotil získaný náskok.  Česká republika skončila se skore +26 v prvním flightu na 7. místě, tj. ve skupině, která bojuje o 1. až 8. místo.
V rozpětí čtyř úderů se umístilo pět  týmů.  Za Českou republikou skočilo o jedinou ránu Německo (+27).  Do prvního flighu se už nevešly Francie (+28), Itálie (+29), Portugalsko a Irsko (+30). Z tohoto pohledu se našim povedl husarský kousek. Na takou tabulku je radost se podívat.
Navíc na mistroství je to veliká senzace, Česká republika se ukázala jako černý kůň vzadu, který vzal místo v nejlepším fligthu evropským velmocím jako Francie, Itálie, Irsko a Portugalsko.

„Jsem opravdu rád. Tým zabral jako celek, bojovali jsme  do poslední jamky. Za námi se tlačí o ránu Německo, o dvě Itálie, o tři Francie. Mnoho lidí za námi přišlo a gratulovali nám, že jsme překvapení mistrovství a jak je vidět náš výkonnostní vzestup“ řekl do telefonu kapitán reprezentace Miroslav Holub.

Ve všech předchozích ročnících (viz Odkazy) skončilo Česko vždy v posledním flightu. Skok do skupiny nejlepších je splněným tajným přáním.
Cílem naší reprezentace totiž bylo prolomit prokletí třetího flightu a dostat se alespoň do druhého, kde se bojuje o 9. -16. místo.
Našim hráčů, kapitánu, koučovi a každému kdo se podílel patří veliká gratulace a díky za skvělou reprezentaci. Není předčasná. Česká republika už může skončit  nejhůře osmá což je umístění, o kterém se před mistrovstvím mohlo zdát jen v nejsměleších představách. Takže situace může být jenom lepší.

V euforii nad vynikajícími výsledky našich dorostenců nelze nevzpomenout stejně vynikajícho úspěchu našich dívek na ME dorostenek ve Finsku. Dorostenecká reprezentace dívek nám stejnou radost dělá  již dlouho, na evropské špici pohybuje už několik let.

 

Odkazy: ……. GC de Pan ….. Hřiště na satelitní mapě ….. Stránky mistrovtsvíZ archivu Golf.cz: ….. ME 2008 …. ME 2007 …..ME 2006ME 2005