Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Český tým master seniorů na XIII European Masters Seniors Championship and Cup opět druhý!

18.08.2012 | Jiří Svoboda | publikováno v rubrice Novinky
A A A

V konkurenci devatenácti národních týmů se podařilo našim master seniorům zopakovat umístění z předloňského Mistrovství Evropy v Itálii. Loni byla Česká republika v německém Bonnu šestá. Letošní Mistrovství Evropy se konalo v Rakousku na hřišti GC Lengenfeld. Prvé místo jsme přenechali domácím Rakušanům, nebo lépe řečeno Rakušané i čtvrtý den dokázali lépe zahrát na svůj hendikep.

GC Lengenfeld má dvě osmnáctijamková hřiště Donauland a Kamptal. Obě hřiště jsou členitá s nakloněnými fervejemi. Jamka č. 3 na hřišti Donauland při určité délce drajvu spolehlivě odkloní míček do autu. Klubovna nás přivítala zvětšená o Party stany, protože bylo cca 200 účastníků včetně náhradníků a doprovodu. Po treninkovém kole před zahájením, fotografováním družstev a večeří nás uvítala vojenská hudba. Počasí bylo skvělé, deštníky nebyly potřeba, spíše více tekutin.

Naše družstvo startovalo v soutěži Cup (Pohár), která se hraje na Stablefordové body netto a hrálo se na hřišti Donauland. Družstvo hrálo v sestavě Josef Prause – kapitán, Stanislav Prauzek, Josef Lonský, Bohumír Stránský, Jiří Svoboda a Jan Pfannenstiel. Nominovaného Václava Kulicha, který těsně před mistrovstvím onemocněl, pohotově nahradil Josef Lonský, který si přivezl výbornou formu a se Standou Prauzkem po dvou dnech, kdy se hraje ve dvojicích, byli nejlepší dvojicí v celé soutěži.

První den při hře dvojic Four Ball Better Ball jsme se dělili s Nory o čtvrté místo. Nejlepší byli Angličané, druzí Švédové a třetí Rakušané. Druhý den při hře Greensomes, kdy jsme vybírali drajv a dále se poctivě střídali, se nám podařil husarský kousek. Měli jsme dva nejlepší výsledky 42 a 41 z celého pole hráčů. Perfektně jsme se doplňovali a zahráli lépe než byl náš hendikep vytvořený jako 60% nižšího a 40% vyššího. Vítězný druhý den nás posunul na dělené prvé místo s Anglií. O jeden bod zaostávali Rakušané.

Třetí den soutěže (čtvrtý včetně treninkového kola), ve kterém už jde hodně o kondici, se hráli jednotlivci a braly se čtyři výsledky. Lépe zahráli domácí Rakušané a zaslouženě zvítězili. Druhé místo získala Česká republika a třetí skončila Itálie zásluhou nejlepšího závěrečného dne. Anglie měla slabší poslední den a obsadila páté místo.

V soutěži Championship, která měla pouze devět národních družstev a hraje se na rány brutto, vyhráli s převahou Angličané s výsledkem 597 ran, druhé místo obsadili Španělé 620 ran a třetí byli Italové 625 ran. Tato soutěž je zatím bez naší účasti.

V roce 2016 bude pořadatelem Mistrovství Evropy Master seniorů Česká republika a předpokládám, že nejpozději zde bude startovat i naše družstvo v brutto soutěži. Závěrem možno říci, že atmosféra byla i přes líté golfové souboje přátelská a na závěrečné galavečeři umocněná místní specialitou – vínem Grüner Veltliner. Mnoho z nás si neuvědomovalo, že na hřišti vlastně chodíme po stráních odkloněných od slunce, protože jedině tak mohlo v této vinařské oblasti zvítězit golfové hřiště nad vinicemi, nakonec ku prospěchu obou stran.

Výsledky Cup – Netto Výsledky Mistrovství – Brutto

Fotogalerie – foto © Stanislav Prauzek