Q-School Maroko – Češky postoupily

14.11.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A
HinnerovaVanova

Lucie Hinnerová a Šideri Váňová

Ladies European Tour – 2018 Lalla Aicha Tour School Pre-qualifier A, Marakéš (16. – 19.11.2017, časový posun -1 hodina)

Neděle 4. kolo
Šideri Váňová nakonec skončila třetí. Finálové kolo šla ve flightu s francouzskou amatérkou Manon Molle, která si to nejlepší nechávala na poslední kolo. Nasázela v něm sedm birdie a zaváhala pouze na předposlední jamce, kdy jí upadlo double bogey. Celkem hrála 67 ran a v kvalifikaci zvítězila (-10). Druhá hráčka flightu Belgičanka Fanny Cnops také sázela berdíka za berdíkem, celkem jich bylo šest. Na první a na poslední jamce zahrála bogey, celkem 68 ran a skončila druhá (-8).
Doposud vedoucí Šideri Váňová se v posledním kole trápila. První devítku ještě zahrála v paru, ale tu druhou protrpěla  třemi bogey a jedním double bogey. Celkem 77 úderů, pět nad par a skončila třetí (-2).
Váňová měla na vítězství. Ale ruku na srdce, kdo by před kvalifikací takový úspěch, jakým je vedení ve třech kolech a konečné třetí místo předpokládal. Výsledkem a úspěchem je především postup české profesionálky do Final Stage pár dní  před Vánoci.

Do Final Stage postoupila i Lucie Hinnerová. Poslední kolo zahrála za 75 úderů a skončila na 24. místě.  Postoupilo celkem 27 hráček.

 Konečné pořadí

Skorkarta Šideri Váňové – 4. kolo

KoreVanova4

*

Sideri280202015w

Šideri Váňová

Sobota – 3. kolo
Váňová hraje životní golf. V první devítce hrála tři birdie a dvě bogey. V druhé devítce po bogey na 11. jamce na chvíli pustila do vedení francouzskou amatérku Manon Molle. Berdíkem na čtrnáctce si vzala vedení zpět. Pátým birdie na šestnácté jamce pojistila svůj náskok. Celkem pět birdie, tři bogey, 70 ran a již třetí kolo vedoucí pozice (-7).

Lucii Hinnerové se dnes nedařilo. Hrála pět bogey a jedno double bogey, bez jediného birdie, 79 ran, sedm nad par.  Je na hranici postupu, na 27. místě (+11).

Leaderboard

Skorkarta Šideri Váňové – 3. kolo

KoreVanova3

*

VanovaSideri210

Šideri Váňová

Pátek – 2. kolo
Druhé kolo začala Váňová fantasticky. V první devítce hrála čtyři birdie a jedno bogey. V polovině kola byla tři údery pod parem.  Druhá devítky už tak úspěšná nebyla. Dvě birdie, dvě bogey a jedno double bogey snížily skore na konečných 71 ran, jednu pod par. Stále je to skvělý  výsledek. Po druhém kole udržuje Váňová první místo.  

Lucie Hinnerová hrála dvě birdie, tři bogey a jedno double bogey. S celkovým skore +4 je v zóně postupu, na 23. místě.
Do konečné kvalifikace postoupí 27 hráček a dělená místa.

„Jsem v půlce turnaje a zatím 4 rány nad par, ale stále mám ještě dvě kola před sebou,“ hodnotí Hinnerová průběh turnaje na svém Facebooku.

Leaderboard

Skorkarta Šideri Váňové – 2. kolo

KoreVanova2b

*

VanovaSideri10

Šideri Váňová

Čtvrtek – 1. kolo
Šideri Váňová zahájila kvalifikaci nejlepším možným způsobem. Na první devítce hrála dvě birdie a jedno bogey. V druhé devítce přidala tři birdie a po dohrání osmnácti jamek je s výsledkem 68 ran v čele kvalifikace, na 1. místě (-4).

Lucie Hinnerová odehrála první kolo s výsledkem 75 ran, tři nad par. Jsou v tom dvě birdie, tři bogey a jedno double bogey. Výsledek ji zařadil na 23. místo (+3)

Leaderboard

Skorkarta Šideri Váňové

KoreVanova1k

pohled na výsledovku 1. kola

Vysledovka

*

HinnerovaVanova43

Lucie Hinnerová a Šideri Váňová

Úvod
České profesionálky Šideri Váňová a Lucie Hinnerová se v Marakéši účastní první kvalifikace na LET 2018. Úspěšné hráčky postoupí do Final Qualifier, která se koná 16. – 20. prosince opět v Marakéši, souběžně na dvou hřištích Amelkis a Samanah.

Na přihlašovací listině je aktuálně 49 hráček. Počet postupujících bude oznámen po prvním kole.

Obě české hráčky stejnou kvalifikaci již hrály loni a byly úspěšné, postoupily do Final Stage. Váňové skore bylo 75,80,80,72 +19 a skončila na 24. místě, Hinnerová hrála 78,81,74,78 +23 a skončila na 31. místě.

Ředitelem kvalifikačního turnaje je český mezinárodní rozhodčí Michael Jon.

Odkazy:  PalmGolf Ourika    Hřiště na satelitní mapě     Stránky turnaje   Loňské zpravodajství na Golf.cz www Lucie Hinnerové    www  Šideri Váňové    FB Lucie Hinnerové     FB Šideri Váňové *

*