ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Český handicapovaný golfista evropským šampionem

20.11.2010 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

(převzato z www.cgf.cz ) Prvním českým zdravotně postiženým golfistou, který se zapsal do historie evropského golfu, je Miroslav Lidinský. Osmatřicetiletý člen Golfového Klubu Hluboká nad Vltavou letos vybojoval druhé místo v Disabled Open v Nizozemsku, poté druhé místo v European Championship v Rakousku a nakonec vyhrál Italian Disabled Championship.
Tato tři umístění znamenala pro sympatického Čecha celkové vítězství v turné European Disabled Golf Association pro rok 2010. Miroslav Lidinský je voják z povolání, který byl v Afghánistánu protitankovou střelou zraněn do nohy. Golf začal hrát v době, kdy chodil o berlích. Po amputaci nohy a s protézou začal hrát turnaje.
V České republice dnes golf hraje několik desítek takových hráčů. Byla založena Česká golfová asociace handicapovaných (CZGDA), která si klade za cíl umožnit osobám se zdravotním postižením hrát golf na českých i zahraničních hřištích. Asociace jedná s trenéry i kluby a jedním z dalších významných cílů je připravit reprezentační tým na paralympiádu v roce 2016 v Rio de Janeiru.
Na snímku Miroslav Lidinský, který svou báječnou sezónu 2010 ukončil s velmi kvalitním hendikepem 21,2.

foto archiv CZGDA

Počet přečtení: 1 790
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017