Českému profesionálnímu golfu se daří dobře

07.11.2012 | freedrive | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Rok 2012 nabídl značné množství mimořádně sledovaných celosvětových sportovních událostí. Od jara všichni věnovali pozornost hokejovému mistrovství světa, EURO 2012 ve fotbale nebo LOH v Londýně. I přes velkou konkurenci globálních sportovních akcí český profesionální golf stále roste a rok 2012 znamenal další krok vpřed. Zvedla se kvalita výkonů všech hráčů na Czech PGA Tour, přibyl další turnaj na Slovensku, poprvé se hrálo na Kunětické Hoře, domácí profesionální golf se objevil ve vysílání stanic Nova Sport a ČT4 (ČT sport), hrají se tu turnaje Ladies European Tour a Challenge Tour, rozšířilo se portfolio partnerů a sponzorů, rozjely se nové projekty, zkvalitnil se komplexní turnajový servis a české golfistky a jejich mužští kolegové se čím dál více prosazují na mezinárodní scéně. „Velice náš těší, že hráči, kteří prošli naší profesionální sérií, dnes usilují o postup na European Tour. Mohou tak uplatnit získané zkušenosti, protože Czech PGA Tour má svou vysokou kvalitu, kterou oceňují i představitelé důležitých mezinárodních golfových organizací jako jsou PGAs of Europe nebo European Tour“, říká promotér domácí profesionální série Karel Skopový.

Veřejnost už dnes sype z rukávu jména jako Spilková, Nový nebo Matuš. Všechny tyto aspekty se pozitivně projevují i v mediální oblasti. Nova Sport už čtvrtým rokem nabízí bohatý program, jemuž dominují sestřihy ze všech turnajů Pilsner Urquell Czech PGA Tour. Celkem Nova Sport odvysílal 33 hodin sestřihů a záznamů. Na ČT4 (ČT sport) je pak PGA Czech prezentována ve speciálním magazínu na téma český profesionální golf. Vysílání jsou plánována i v posledních dvou měsících roku 2012.

K pozitivnímu mediálnímu obrazu výrazně přispívají i všichni mediální partneři, golfové časopisy a weby, zpravodajské portály a deníky. Český profesionální golf se tak stává jedním z nejsledovanějších domácích sportů.