České hráčky se těší na Raiffeisen Prague Golf Masters

01.09.2011 | Martin Kučera | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Dnes 1.9. proběhla tisková konference k blížícímu se turnaji Raiffeisen Prague Golf Masters, který se bude konat v příštím týdnu od pátku 9.9. do neděle 11.9 v Albatross Golf Resortu. Tiskové konference se zúčastnili všichni zainteresovaní počínaje prezidentem ČGF Ing. Janem Jenčovským, výkonným ředitelem Ing. Rudolfem Rabiňákem z Raiffeisen Bank, Robertem Klotzem z promotérské společnosti Goram a konče českou reprezentantkou a amatérkou Karolínou Vlčkovou a českou profesionálkou Editou Tomsovou (dříve Nechanickou).

Turnaj startuje ve středu dětským Pro-Am na Hostivaři, na který se můžou hlásit všichni z dětských řad, kdo by měl zájem si zahrát s profesionálními hráčkami. Které profesionálky budou hrát dětský Pro-Am ještě není určeno. Ve čtvrtek proběhne klasický Pro-Am.

„Turnaj má jen tři kola z důvodu časové tísně a shánění peněz pro turnaj. Pro příští rok se počítá s navýšením rozpočtu, zvýšením prize money na 250 tis. euro a turnaj již by měl být klasický čtyřkolový,“ řekl Robert Klotz z promotérské společnosti Goram.

Obě zúčastněné hráčky Karolína Vlčková a Edita Tomsová se na turnaj těší a doufají v co nejlepší výsledek. Zároveň dodávají, že si turnaj chtějí hlavně užít, ale nervozitu před turnajem připouštějí. Karolína Vlčková chce hlavně nabrat zkušenosti mezi profesionálkami. Na turnaj se připravovala jako na každý jiný, se strategií co nejlepšího výsledku. Hřiště Albatross zná velice dobře, neboť zde často trénuje, protože se hřiště nalézá kousek od jejího domova. Její bratr bude dělat Karolíně Vlčkové caddyho.

„Chtěla bych poděkovat, že byly k dispozici divoké karty, které mi umožní získat zkušenosti a setkat se s hráčkami, se kterými bych ráda někdy hrála,“ dodala Karolína Vlčková. V případě, že by se stala vítězkou turnaje, odmítla by převzít finanční odměnu.

Edita Tomsová se před nedávnem provdala a neměla tolik času na přípravu, kolik by si přála a potřebovala. Na začátku roku si totiž změnila svůj status z Playing Pro na Teaching Pro a proto jí nezbývá tolik času pro svůj vlastní trénink. Po tomto turnaji zůstane u statusu Teaching Pro. Hřiště Albatross bude hrát poprvé, takže to pro ni bude takové překvapení, jak sama řekla. Její manžel se zhostí úlohy caddyho.

Prezident české golfové federace Jan Jenčovský věří v úspěch českých hráček na turnaji, neboť všechny hráčky bedlivě sleduje a ví, že se jim daří. Navíc je bude sledovat osobně po celý průběh turnaje. „Jsme velmi rádi a šťastni, že se tady podařilo sem do České republiky dostat poprvé v historii dámský golfový turnaj takto vysoké úrovně,“ dodal Jan Jenčovský.

Více o účasti českých hráček naleznete v tomto článku.

Ti, kteří by se chtěli přijít podívat na turnaj, mají možnost se svézt zdarma ze Zličína autobusem přímo do resortu Albatross. Vstupné bude stát 350 Kč v sobotu a v neděli. V pátek na první kolo bude vstupné zdarma.

„O lístky na turnaj v předprodeji je zájem, možná větší než jsme předpokládali. Mnoho lidí ale stále vyčkává dle počasí a také, jak budou hrát naše hráčky. Za nás, jako za promotéra je zájem velmi dobrý,“ řekl Robert Klotz z promotérské společnosti Goram.

Rudolf Rabiňák a Robert Klotz

Rudolf Rabiňák zmínil několik zajímavých důvodů, proč Raiffeisen Bank spojila své jméno s tímto turnajem na dva roky s opcí na další dva roky.  „Prvním důvodem je, že golf sice nehraje každý, ale za golfem vidíme symbol, který je trošku podobný našemu podnikání, protože v golfu se používá etika a pravidla a to nás spojuje s naším bankovnictvím. Druhý důvod je můj osobní, protože si myslím, že golf je pro vysoko postavené manažery a pro lidi, kteří mají moc a bohatství a myslí si, že jim svět patří, a když začnou hrát golf, tak zjistí, že to tak úplně není a musí se vrátit k pokoře. A třetí důvodem je pochopitelně to, že je to krásná reklama pro nás a jsme hrozně rádi, že tímto způsobem můžeme podpořit naše hráčky a ukázat i publiku, že tento sport podporujeme,“ řekl Rudolf Rabiňák. Dále neskrývá radost a hrdost, že se stali titulárním partnerem. „Jsme hrdí na to, že jsme se stali titulárním partnerem tohoto turnaje, a doufáme, že to i naši klienti přivítají s radostí.“

Raiffeisen Bank pokrývá zhruba 20-25% nákladů na turnaj. Celkové náklady na turnaj se pohybují v rozmezí 15 – 18 mil. korun.

A jak se podařilo získat titulárního partnera? „Oslovili jsme všechny banky a Raiffeisen Bank se nám ozvala, že by měla zájem sama o spojení s turnajem, a pak už to šlo samo,“ dodává Robert Klotz.

foto Goram