České hráčky na LET v Plzni – vítězí Burke, Vlašínová na 40. místě

08.08.2015 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

LET – Tipsport Golf Masters, Plzeň Dýšina (7. – 9.8.2015).

BurkeHannah

Hannah Burke

Neděle – 3 kolo
Vítězství si z Dýšiny nakonec odváží Angličanka Hannah Burke. V posledním kole hrála čistých sedm birdie, 68 úderů, celkem -13. O dvě rány zpět skončila na druhém místě Dánka Nicole Broch Larsem (-11). O třetí místo (-10) se dělí Švédka Lina Boqvist a Angličanka Becky Morgan.
Další umístění: 5. Parker, Reid, Nocera, Madsen (-9), 11. Artis, Schaeffer (-8), 14. Balikoeva (-7), 17. Skarpnord (-6), 25. Allen (-4), 30. Ciganda (-3), 34. Lindner (-2), 40. Boulden, Vlašínová (-1), 46. Luna (+1), 55. Sandolo (+6)..

.

VlasinovaDysina153kdrive1

Kateřina Vlašínová

Kateřina Vlašínová překvapila tím, že jako jediná Česka a navíc amatérka prošla cutem dobře obsazeného turnaje LET. Už to bylo na veliký potlesk. Vlašínová hrála dobře i ve finálovém kole. Po šesti jamkách byla dva údery pod parem a zdálo se, že překvapením není konec. Přišla však dvě bogey na sedmičce a devítce a v polovině kola byla dva údery nad par. Na druhé devítce začala berdíkem na desáté jamce, kterého však smazala bogey na třináctce. Poslední birdie na čtrnácté jamce vytvořilo konečné skore -1, pak už hrála čtyři pary za sebou. Vlašínová skončila na 40. místě a nechala za sebou osm hráček LET a amatérku Slovenku Klimentovou. Jako amatérka přišla o odměnu za umístění ve výši 1.635 eur.
Česká amatérka na čtyřicátém místě turnaje nejvyšší evropské úrovně je veliký úspěch. Kateřina Vlašínová, studentka americké univerzity si může tento zážitek zapsat zlatým písmem do svého deníku, kde už má zapsány letošní tituly Mistryně ČR na jamky  a Mistryně ČR Juniorek.

Hřiště bylo vzorně připraveno, ale kvůli dispozici jamek hráčky nemohly naplno využít délku svých ran. Málokterá vzala na odpališti do ruky drive. Hrálo se za úmorného vedra v sobotu 38 stupňů, v neděli jen o něco méně. Zřejmě kvůli vedru nebyla valná ani divácká návštěvnost. Největší množství, zhruba dvě stovky diváků, šlo v sobotu se Spilkovou a v neděli s Vlašínovou.

Konečné Top 10:

VyslPGM15_3k

.

Valsinova2k

Kateřina Vlašínová

Sobota – 2. kolo
Klára Spilková neprošla cutem, hrdinkou je amatérka Kateřina Vlašínová.
Česká jednička Klára Spilková hrála v druhém kole opět 72 úderů a v součtu dvou kol má skore +2, což na postup do nedělního kola nestačí. Hranice cutu je Even par. V sobotu šla Spilková z jedničky odpaliště a až do osmé jamky šla v paru se dvěma birdie a dvěma bogey. Na osmičce však zahrála osm ran.
„První ranou jsem byla vpravo v lese, provizi jsem si pojistila doleva do lesa. Tam jsem míček našla v brutálním kopci a v roughu, z toho jsem to vyhodila ven, další ranou jsem skončila u greenu, chip a dva putty. Bylo z toho osm,“ popsala situaci na osmé jamce hráčka.
Následujících pět berdíků jí sice vrátilo do hry, pak ale přišlo smolné double bogey na 17. jamce, kde po dobrém drivu nedala míč na green a po přihrávce následoval trojputt. Bylo rozhodnuto, finálové kolo hrát nebude.

Kateřina Vlašínová šla v sobotu z jedničky odpaliště. Vykročila správnou nohou, na jedničce zahrála eagle. Následovala biride na dvojce a na šestce. Ještě jedno birdie přidala Vlašínová v druhé devítce na 14. jamce a v tu chvíli byla pět ran pod parem. Na 15. jamce však přišlo double bogey. Poslední tři jamky hrála pary a kolo nakonec došla za 68 úderů (-3). S celkovým skore -2 přespí na 30. místě a jako jediná Češka prošla cutem. Čerstvá jamková a  juniorská Mistryně České republiky je příjemným překvapením turnaje. Do finálového kola vyrazí Vlašínová v neděli v 10:09 ve flightu s Thajkou Plucksataporn a Jihoafričankou Garcia.

Ostatní české hráčky, profesionálky i amatérky zůstaly za hranicí cutu. Do třetího kola nepostoupily.

Po dvou kolech jsou v čele Dánka Nicole Broch Larsen a Velšanka Becky Morgan, obě se skore -10.  O třetí místo (-7). se dělí Madsen, Nocera, Reid a Ciganda.

Další pozice: 11. Schaeffer, Artis, Parker (-5), 16. Balikoeva, Allen (-4), 30. Vlašínová (am), Boulden, Skarpnord (-2), 39. Chen, Lindner (-1), 46. Klimentová (am) (E).
Cutem neprošly: Spilková, Ricordeau, Vlčková, Brewerton, Blomqvist, Keating, Clyburn, Simon, Kousková, Booth, Luňáčková, Kaminská, Hinnerová, Espejo, Frýdlová, Bourdy, Ryšková, Koželuhová, Abrahámová.

Záznam 2. kola si můžete pustit na webu ČT Sport.

Top 10 druhého kola a české hráčky:

VyslPGM15_2k

.

VlasinovaKatka

Kateřina Vlašínová

Pátek – 1. kolo
Klára Spilková startovala z desítky a první tři jamky hrála pary. Na třináctce přišlo double bogey a hned za ním birdie na čtrnáctce. Následujících osm jamek hrála pary. Na šestce přišlo birdie a první kolo uzavřela bogey na poslední, deváté jamce. Zapsala 72 ran (+1) a nyní je na 57. místě, v nebezpečné vzdálenosti od předpokládané hranice cutu. Ta je aktuálně na hodnotě Even par.
Amatérka Kateřina Vlašínová, čerstvá juniorská a jamková mistryně ČR hraje skvělý golf. Začínala na desítce, zahrála bogey na 12. a birdie na 13. jamce. Od 14. jamky hrála osm parů a přidal ještě jedno birdie a jedno double bogey. Se skore 72 ran (+1)je je na 57. pozici.
Dobře si při své premiéře vedla amatérka Sára Kousková. Za osmnáct jamek zahrála tři birdie, dvě bogey a jedno double bogey, celkem 72 ran a stejně jako Spilková v sedmé desítce průběžného pořadí.
Ze začátku si skvěle vedla čerstvá dorostenecká Mistryně ČR amatérka Kristýna Frýdlová. Startovala z jedničky odpaliště a po první devítce byla v paru s jedním birdie a jedním bogey. V druhé devítce se však zhoršila, na 16. jamce zahrála triple bogey. V prvním kole zahrála dvě birdie, tři bogey a jedno triple bogey, celkem 75 ran a pozice v druhé stovce.
Velice se trápila Šideri Váňová. Startovala z jedničky a vůbec se jí nedařilo. V první devítce zahrála dvě double bogey na dvojce a na čtyřce. Na čtyřparové osmé jamce zahrála deset úderů, na devítce birdie. Desítka bogey, jedenáctka double bogey, třináctka birdie a další dvě bogey na patnáctce a sedmnáctce.  V součtu 86 úderů, patnáct ran nad par a poslední pozice výsledkové listiny. Podle pravidla čtrnácti ran nad par byla Váňová z turnaje vyřazena.

Vede Velšanka Becky Morgan se dvěma eagle, sedmi birdie a dvěma bogey (-9). Výkonem 62 úderů vyrovnala rekord hřiště.
Další pořadí: 3. Nocera (-6)7. Artis (-4), 12. Allen, Reid, Ciganda, Simon, Balikoeva (-3), 21. Lindner, Schaeffer, Boulden (-2),  36. Clyburn (-1), 43. Skarpnord (E), 57. Brewerton, Spilková, Booth, Kousková, Vlašínová (+1), 77. Hinnerová (+2), 94. Kaminská, Vlčková ((+3),  104. Keating, Frýdlová, Krásová (+4), 113. Koželuhová (+5), 116. Abrahámová (+6), 21. M.Luňáčková, Ryšková, Westin (+7),

Top 10 prvního kola a české hráčky:

VyslPGM15_1k

Startovní časy českých hráček – 2. kolo

Teetime2k

.

CeskeHracky2_600

České hráčky na LET Dýšina 2015

Úvod
V řídnoucím kalendáři Ladies European Tour není Tipsport Golf Masters nejvýznamnějším turnajem ani obsazením, ani dotací. Pro českou golfovou veřejnost je však druhou nejvýznamnější akcí sezóny. V Plzni Dýšině se sejdou nejlepší české profesionální i amatérské hráčky a bude možné porovnat jejich výkony s přítomnými hráčkami evropské elity. Žádný jiný turnaj takovou koncentraci neumožňuje. Jedině na Dýšině můžeme vidět třináct Češek spolu s Melissou Reid, Gwladys Nocera, Becky Brewerton, Amy Boulden, Marianne Skarpnord, Beth Allen, Holly Clyburn, Stacey Keating nebo Carly Booth.

Na plzeňském hřišti se představí české profesionálky Klára Spilková, Lucie Hinnerová, Šideri Váňová a Eva Koželuhová. Pro dlouhodobé zranění bude chybět Daniela Proroková. Vedle profesionálek nastoupí nejlepší české amatérky v čele s Karolínkou Vlčovou a Kateřinou Krásovou. Dalšími jsou Marie Luňáčková, Hana Ryšková, Sára Kousková, Kateřina Vlašínová, Kristýna Frýdlová, Klára Kaminská a Kristýna Abrahámová.

U Kláry Spilkové, devětadvacáté hráčky žebříčku  LET se předpokládá hladký průchod cutem a dobré umístění. U ostatních českých hráček bude postup cutem považován za úspěch. Všechno ostatní lepší bude důvod k jásotu.

Přes vyzdvihování zahraničních hvězd budou největším diváckým tahákem české hráčky. Pro běžného českého diváka, který se stěží jel podívat do tři hodiny vzdáleného Mnichova na mužský turnaj European Tour, nebudou aktuální hvězdy LET na Dýšině nijak silným magnetem. Ovšem podívat se na české hráčky v čele se Spilkovou jak bojují se zbytkem Evropy, je trochu jiná atrakce. Dobře to cítí nový sponzor Tipsport, u kterého je odhad chování veřejnosti základem řemesla. Ten v turnaji hledá především českou stopu a na tu sází.

Turnaj začíná v pátek prvním kolem. Startovní časy českých hráček:

Spilková                 07:22
Abrahámová (a)     07:55
Frýdlová  (a)          08:17
Kousková (a)         08:39
Váňová                 08:50
Krásová (a)           11:50
Kaminská (a)         11:50
Koželuhová            12:01
Vlašínová (a)         12:01
Luňáčková (a)       12:12
Vlčková (a)            12:23
Ryšková (a)          12:34
Hinnerová             12:45

Turnaj bude opět bohatě pokryt zpravodajstvím na ČT Sport:

Pátek 7. 8.  – 22:35  sestřih klíčových momentů úvodního dne turnaje
(repríza v sobotu 8. 8. v 11:40)

Sobota 8.8.  11:40 – repríza pátečního přenosu
Sobota 8.8.  13:00 – přímý přenos 2. kola (do 17:00)
Sobota 8.8.  22:45 – sestřih klíčových momentů 2. kola

Neděle 9.8.  13:30  – přímý přenos 3. kola (do 17:00)
Přímé přenosy komentují Jaromír Bosák a Čeněk Lorenc

Důležité upozornění pro návštěvníky, kteří na Dýšinu pojedou autem. Obvyklý sjezd na Plzeň na  67. kilometru je znovu otevřen. Sjezd na 62. kilometru na Rokycany již není nutné využívat.
Na Dýšinu, přímo na 17. jamku můžete dojet z Prahy také vlakem. Více informací zde

Odkazy: … Golf Park PlzeňHřiště na satelitní mapěStránky turnaje LET Stránky turnaje Goram

.

.

.