Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Česká republika má další dva mezinárodní rozhodčí

08.03.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Do kádru České golfové federace přibyli dva noví rozhodčí s přívlastkem mezinárodní.
Počet rozhodčích s nejvyšší kvalifikací se tak v České republice zvýšil na čtyři. K Václavu Janouškovi a Daliboru Procházkovi přistupují Michael Jon a Jiří Kubelík. Získat tuto kvalifikaci je velmi obtížné. Cesta vede přes třetí, druhou a první rozhodcovskou třídu, přes praxi v národních soutěžích nejvyšší úrovně, zkoušky v StAndrews v Anglii a praxi na mezinárodních soutěžích.

Michael Jon a Jiří Kubelík absolvovali zkoušky mezinárodních rozhodčích loni v únoru v StAndrew. V dalším průběhu sezóny sbírali "píšťalky" zkušenosti na hlavních turnajích ČGF, mezinárodních akcích a turnajích české PGA. S Daliborem Procházkou rozhodovali Mezinárodní mistrovství České republiky na rány v Cihelnách 2007. Po roce "zrání" od úspěšné zkoušky v Anglii byli šéfem komise rozhodčích Václavem Janouškem povýšeni do hodnosti mezinárodní. Stalo se tak na celorepublikové konferenci STK 8.3.2008.

Rozhodčí s touto kvalifikací jsou nezbytnou podmínkou pro pořádání mezinárodních akcí. Kalendář mezinárodních akcí u nás v roce 2008 obsahuje Mistrovství Evropy seniorů, turnaj PGA Senior Tour, několik mezinárodních mistrovství ČR, dva turnaje EPD Tour, po jednom Challenge a Alps Tour. Spotřeba mezinárodních rozhodčích bude obrovská.

Mezinárodní zkoušky v StAndrews nedávno absolvoval další rozhodčí první třídy, Boleslav "Bolek" Bobčík, předseda regionální komise STK Západ A.

Počet golfových rozhodčích v ČR podle kategorií:

Mezinárodní – 4
1. třída – 14
2. třída – 97
3. třída – 356

Přehled golfových rozhodčích ČR