obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Česká republika má další dva mezinárodní rozhodčí

08.03.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Do kádru České golfové federace přibyli dva noví rozhodčí s přívlastkem mezinárodní.
Počet rozhodčích s nejvyšší kvalifikací se tak v České republice zvýšil na čtyři. K Václavu Janouškovi a Daliboru Procházkovi přistupují Michael Jon a Jiří Kubelík. Získat tuto kvalifikaci je velmi obtížné. Cesta vede přes třetí, druhou a první rozhodcovskou třídu, přes praxi v národních soutěžích nejvyšší úrovně, zkoušky v StAndrews v Anglii a praxi na mezinárodních soutěžích.

Michael Jon a Jiří Kubelík absolvovali zkoušky mezinárodních rozhodčích loni v únoru v StAndrew. V dalším průběhu sezóny sbírali "píšťalky" zkušenosti na hlavních turnajích ČGF, mezinárodních akcích a turnajích české PGA. S Daliborem Procházkou rozhodovali Mezinárodní mistrovství České republiky na rány v Cihelnách 2007. Po roce "zrání" od úspěšné zkoušky v Anglii byli šéfem komise rozhodčích Václavem Janouškem povýšeni do hodnosti mezinárodní. Stalo se tak na celorepublikové konferenci STK 8.3.2008.

Rozhodčí s touto kvalifikací jsou nezbytnou podmínkou pro pořádání mezinárodních akcí. Kalendář mezinárodních akcí u nás v roce 2008 obsahuje Mistrovství Evropy seniorů, turnaj PGA Senior Tour, několik mezinárodních mistrovství ČR, dva turnaje EPD Tour, po jednom Challenge a Alps Tour. Spotřeba mezinárodních rozhodčích bude obrovská.

Mezinárodní zkoušky v StAndrews nedávno absolvoval další rozhodčí první třídy, Boleslav "Bolek" Bobčík, předseda regionální komise STK Západ A.

Počet golfových rozhodčích v ČR podle kategorií:

Mezinárodní – 4
1. třída – 14
2. třída – 97
3. třída – 356

Přehled golfových rozhodčích ČR