Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Česká PGA věnovala obci Nový Oldřichov postižené povodní 100.000 korun

15.12.2009 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

1(freedrive) Na přelomu června a července postihly některé oblasti České republiky povodně, které nadělaly obrovské škody. Malé obce se musely ve svých plánech uskromnit a zaměřit svou pozornost na likvidaci vzniklých škod. Rozpočty těchto obcí jsou ale malé a finančních prostředků se nedostává. Jen velmi složitě se pak opravuje zničený majetek. Česká PGA se rozhodla finančně pomoci povodněmi zasažené obci Nový Oldřichov v severních Čechách.

V úterý 15. prosince převzala starostka Nového Oldřichova paní  Marcela Novotná z rukou prezidenta PGA Czech Petra Nitry šek na částku 100 000,- Kč, kterou čeští golfoví profesionálové přispěli na nápravu povodňových škod v této severočeské obci. Finanční prostředky budou použity na nákup nového vybavení do mateřské a základní školy. „Potřebujeme každou korunu, protože jsme malá obec a jen s naším rozpočtem bychom se s povodněmi vyrovnávali jen těžce. Nákup vybavení pro děti ve školce a ve škole jsme měli v původním rozpočtu. Jenže kvůli povodním jsme museli tuto položku vyškrtnout a  přesunout finance na opravu místních komunikací. Velice si vážíme pomoci profesionálních golfistů, kterým za jejich pomoc děkujeme. Děti tak díky PGA o své nové vybavení nepřijdou. Nový Oldřichov leží v krásné krajině a každá snaha o zvelebení naší obce má od nás velkou podporu,“ dodává paní starostka. Prezident PGA Czech Petr Nitra si vzájemnou spolupráci pochvaloval. „Dělá nám radost, když můžeme pomoci dobré věci. Nový Oldřichov je malá obec, pro níž je hodně náročné se s povodňovými škodami vyrovnat. S paní starostkou byla perfektní komunikace, dostali jsme od ní skvěle připravené informace. Na jejich základě jsme se rozhodli podpořit právě Nový Oldřichov. Při návštěvě jsme navíc poznali na Obecním úřadě i ve škole nesmírně nadšené lidi, kteří se snaží udělat maximum pro místní děti i celou obec“.

Materinak_oldrichovV Novém Oldřichově žije 726 obyvatel, které v létě nepříjemně překvapila říčka Bystrá. Její poměrně hluboké koryto nestačilo přívalům deště a říčka se vylila z břehů. Její řádění odnesly značným poškozením domy, zahrady, louky a dvory místních obyvatel a také místní komunikace, které slouží všem a jsou nezbytné pro bezproblémový pohyb po obci. Výrazným způsobem na povodně doplatily v Novém Oldřichově děti. Starostka Marcela Novotná s paní ředitelkou základní a mateřské školy Jiřinou Kuchařovou společně upřesňují: „Příspěvek PGA nám hodně pomůže. Nábytek ve školce i hračky jsou staré více než 20 let a nové vybavení opravdu hodně potřebujeme. U skříněk už odpadávají dvířka a u zásuvek zase jejich přední strana. Děti si nový nábytek i hračky zaslouží a už se moc těší.“