Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Česká golfová federace zřídila Komisi pro amatérský status

10.06.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

(ČGF)
Jako reakci na množící se připomínky ke zvyšujícím se odměnám pro hráče na různých komerčních turnajích a snahu o zvyšovaní atraktivnosti hřišť pro greenfee hráče, vypisováním neadekvátních cen za např. docílení hole in one apod. se výbor ČGF rozhodl ustanovit Komisi pro amatérský status.

 

 

Tato komise nemá za úkol být represivním orgánem, ale dává si za úkol pozitivně působit na kluby a promotéry ve snaze uchránit amatérský golf od nevhodných vlivů majících za následek jednoznačné porušování golfových pravidel v oblasti amatérského statusu.
Nejedná se pouze o výši cen a odměn , ale i o otázku náhrad vrcholovým amatérům a odměňovaní cvičitelů.
Česká golfová federace má sice velice liberální pohled na otázku amatérství, ale na druhé straně je nutno zdůraznit, že dodržování golfových pravidel musí být prioritním cílem všech golfistů a není tedy možné dodržovat pouze ta pravidla, která se nám líbí.

Komise bude pracovat v následujícím složení:  viceprezident ČGF Jan Herman (předseda),  Karel Vopička ( předseda  STK ČGF), Jiří Kubelík (Komise rozhodčích ČGF) , Vladimír Bouček a Prokop Sedlák (ti za odbornou veřejnost).