DRFG – left
DRFG – right
DRFG – top

Česká 1 odpálí sezonu ve velkém stylu

26.02.2016 | 4forex27et | publikováno v rubrice Novinky
A A A

PGA-Liberec-04.2015-photo-Zdenek Sluka-0057Promotérská společnost Česká 1 hodlá jarní část sezony odstartovat impozantně. Na přelomu dubna a května uspořádá v krátkém sledu dva turnaje. První je určen pro hráče nejvyšší české série a druhý proběhne pod hlavičkou ProGolfTour.

První turnaj se odehraje mezi 25. a 26. dubnem na liberecké Ypsilonce. Účastníci z řad profesionálů a špičkových amatérů se podělí o celkovýprize-moneyfund ve výši  min. 400 000 Kč, avšak pro většinu z nich může být větší motivací 20 účastnických míst v návazném turnaji série ProGolfTour.

Ten se (také na Ypsilonce) odehraje od 3. do 6. května a výše odměn pro hráče je stanovena na 30.000 Eur.  Z Ypsilonky si tedy hráči odvezou téměř jeden a čtvrt milionu korun. Hráči, kteří postoupí z kvalifikačního turnaje, si  spolu s peněžní prémií zajistí vedle práva hrát ProGolfTour i úhradu nákladů vč. startovného a nákladů na pobyt.

Šéf promotérské společnosti Pavel Krenk ujednání s německou PGA komentuje: „Byli jsme připraveni pořádat turnaje této vyšší úrovně již v loňském roce, ale museli jsme respektovat požadavky ze smlouvy s českou PGA. Dohodu o uspořádání turnaje série ProGolfTour beru jako výraz uznání naší práce ze strany respektovaného subjektu v evropském golfu a zúročení dvouletého úsilí.”

A vzápětí dodává: „Turnaje tohoto významu náš tým důkladně prověří, ale jsem přesvědčen, že stejně jako v minulosti i tentokrát obstojíme a nabídneme golfovým příznivcům zajímavé zážitky. Věřím, že kvalitním uspořádáním turnaje ProGolfTour oslovíme německé a skandinávské profesionální hráče a povzbudíme je k účasti na našich ostatních podnicích.”

“Pokud jde o zbytek sezony, své plány zveřejníme na tradiční předsezonní tiskovce, s největší pravděpodobností se v kalendáři objeví ještě jeden turnaj ProGolfTour.“

ProGolfTour organizuje německá PGA a tvoří jakousi přirozenou líheň hráčů pro European Tour a Challenge Tour. Série začíná v lednu v severní Africe, liberecký turnaj bude první akcí na evropském kontinentu v tomto roce. Většina turnajů ProGolfTourse letos odehraje na německé půdě.

Z českých hráčů si kartu pro sezonu 2016 v kvalifikační škole vybojovali Ondřej Lieser, Filip Mrůzek, Jan Cafourek, Marek Nový, Stanislav Matuš, Aleš Procházka a Roman Šebrle.

Autor:

Radovan Vrátný

Česká 1 / CzechOne

Počet přečtení: 1 379
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

17.8.Natadola, Fiji International
17.8.GermanySaltire Energy Paul Lawr
19.8.KaskádaGolf.cz Open Tour
22.8.LoretaGolf.cz Open Tour
24.8.DenmarkMade in Denmark
27.8.DarovanskýGolf.cz Open Tour
TOPlist
Manboxeo Square 300 – 7. – 13. 8. 2017