Češi vezou z U.S.Kids European Championship 2011 šest medailí.

06.06.2011 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky

Dvojnásobný příděl medailí dokázali čeští hráči vybojovat oproti loňsku na letošním evropském šampionátu U.S.Kids Golf.
Šampionát se odehrál ve dnech 31.5.-2.6.2011 ve skotském Gullane. Do letošního ročníku se kvalifikovalo 36 českých hráčů, kteří hájili naše barvy více jak úspěšně. V kategorii dívek 10 let si ve Skotsku naše děvčata odváží hned dvě medaile. Mistryní U.S.Kids Golf European Championship se stala Melánie Vendelbergerová (71,86,76, 233) a třetí pozici obsadila Natálie Chocholová (81,75,85, 241). Nutno dodat, že Natálka po druhém kole vedla startovní pole o jednu ránu před Melánií.
Po druhém kole taktéž byl na prvním místě Adam Balatka (70,73,79, 222). Svou pozici však neuhájil a o jednu ránu skončil na třetím místě. Oproti loňské smůle, kdy musel ze zdravotních důvodů Adam z turnaje odstoupit je jeho třetí místo v kategorii chlapci 9 let velkým příslibem do budoucna. Stejně jako Adam držel po druhém kole první pozici Filip Jakubčík ( 34,36,38, 108). V konečném účtování vybojoval dělené druhé místo.

Velkým překvapením je hra a umístění mstětické naděje Kláry Kuchařové (80,82,81, 243). Dělené druhé místo v kategorii dívek 14 let je zhodnocením výborné přípravy naší sympatické hráčky.
Jako poslední hráčka obdržela nominaci na šampionát Elisabeth Křenovská (42,44,49,135). I přes pokažené finálové kolo si uhájila třetí místo. Elisabeth i na dálku poděkovala třetím místem za nominaci a je vidět, že si ji opravdu zasloužila.

Nejlepší hráči a hráčky jsou nominováni do jamkové části turnaje Van Horn Cup 2011, hraného pod patronací zakladatele U.S.Kids Golf pana Van Horna – . Ještě nikdy se do tohoto klání nekvalifikoval český hráč. V letošním ročníku měla Česká republika hned dvě zastoupení. Natálie Chocholová a Klára Kuchařová hájily barvy týmu International. Tento tým nakonec podlehl 8-5 týmu složeného z hráčů Západní Evropy.

V konečném hodnocení jsme obsadili jedno první místo, dvě druhá místa a tři třetí příčky. Patnáct hráčů a hráček se umístilo v desítce nejlepších ve svých kategoriích.

V šestileté historii U.S.Kids Golf v České republice je to největší mezinárodní úspěch a je potřeba poděkovat všem hráčům za úspěšnou reprezentaci. Dle hodnocení amerického organizátora se nám dostálo velkého uznání a české dětí zanechaly skvělý dojem. Nutno poděkovat nejen hráčům, ale i všem rodičům.