Češi na ME profesionálů

25.09.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

UniCredit PGA Professional Championship of Europe 2013,  Pravec, Bulharsko (25. – 28. září 2013)

 

 

Petr Skopový

Sobota – 4. kolo
Petr Skopový se s Pravecem rozloučil výsledkem 76 a umístil se nakonec na 22. místě (+4. Vítek Šimek po výkonu 78 obsadil konečné 34. místo (+14).
Mistrem se stal Ital Federico Elli (-14).

Pátek – 3. kolo
Petr Skopový dnes pořádněji sáhl do bagu , zlepšil se o šest ran a hrál 71 úderů (-1). S celkovým skore even par povýšil na 13. místo výsledkové listiny.  Dnes se podstatně zlepšil Vítek Šimek, hrál 70 úderů (-2) a poskočil nahoru o sedm míst na 30. pozici (+8).
Ve vedení se osamostatnil Ital Federico Elli (-9) s náskokem tří ran na dvojici Švýcarů Caviezel-Roberts se skore -6.

Čtvrtek – 2. kolo
Petr Skopový nezopakoval svůj výkon, hrál dnes o devět ran hůře, 77 ran a klesl na 14. pozici (+1). Vítek Šimek hrál stejně jako včera 77 ran  a zůstává na 37. místě (+10). Vedou Švýcar Alec Roberts a Ital Federico Elli se skore -7.

Středa – 1. kolo
Skvělý Petr Skopový (na obr. vpravo) se usadil v čele výsledkové listiny poté, co zahrál jako jediný 68 úderů (-4). O druhou pozici (-3) se dělí Holanďan Andrew Hastie, Chorvat Marian Stahan a Velšan Brian Lee. Druhý Čech na ME Vítek Šimek začal 77 ranami a přenocuje na 37. pozici (+5).

„Hrál jsem opravdu dobře, už dlouho jsem takhle dobře nehrál. Hřiště je krásné, hraji tady poprvé a opravdu jsem si to užil,“ řekl Skopový médiím. „Pro mě reprezentovat českou PGA znamená hodně. Je skvělé mít šanci reprezentovat svoji zemi. Znamená to, že to co děláte, děláte dobře,“ dodal Skopový.

Petr Skopový a Vít Šimek reprezentují českou PGA na mistrovství Evropy profesionálů, které v bulharském Pravecu pořádá evropská asociace národních PGA – The PGA´s  of Europe.

Čtyřkolový turnaj může hrát 60 hráčů  z 39 evropských zemí. Hraje se na hřišti Pravec Golf & Spa Resortu, zhruba šedesát kilometrů severovýchodně od hlavního města Sofie. Hřiště má par 72 a délku 6.469 metrů. Dotace turnaje je 60.000 eur, zhruba 1,5 milionu českých korun.

Kromě dvou českých hráčů je v Pravecu také generální sekretář české PGA Michael Jon, který zde působí jako mezinárodní rozhodčí.

 

Odkazy: … Pravec GCHřiště na satelitní mapěStránky turnaje