Češi na kvalifikaci European Tour

31.08.2012 | Michael Jon | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Velmi početné zastoupení bude mít Česká republika na kvalifikačním turnaji Q-School European Tour v Rakousku.
Od 11. do 14. září se na hřišti Golfclubu Schloss Ebreichsdorf se objeví hned osm českých hráčů. Účastní se  Petr Gál, Ondřej Lieser, Stanislav Matuš, Filip Mrůzek, Martin Příhoda,  Lukáš Tintěra,  Jakub Svoboda a Ladislav Ťupa.
Z celkového počtu padesáti sedmi  přihlášených na toto hřiště je to tedy poměr v historii skutečně nebývalý! Na seznamu přihlášených je také jediný zástupce Slovenska, pravidelný účastník Pilsner Urquell Czech PGA Tour Peter Švajlen. Když už jsme u hráčů, kteří si pravidelně měří síly s českými profesionály, pak v Rakousku budou startovat také domácí Leo Astl  a Maďar  Roland Hahn.

V italském Bogogonu v jednom z dalších termínů pak hraje Josh Whitehouse (AUT). Tam nechybí ani čerstvý mezinárodní mistr ČR ve hře na rány Lorenzo Scotto (ITA). Ve Fleesensee se objeví vítěz Grand Finále z Kaskády a držitel rekordu hřiště Lee Corfield. Neil Chaudhuri, vítěz amatérského MMČR ve hře na rány z roku 2007 (Cihelny) bude hrát v domácím The Roxburghe , Lloyd Saltman, který zanechal nesmazatelný dojem v roce 2003 při ME  v Cihelnách, když zahrál rekord hřiště – 63 ran, hraje ve Wychwood Parku.

Do prvního kola kvalifikace se přihlásilo celkem 729 hráčů.

ilustrace © Michael Jon