Družstvo České republiky na WGC 2013 v Durbanu

19. World Golfers Amateur  Championship, Durban, Jižní Afrika
(29.10. – 1.11.2013, časový posun +1 hodina)

Pátek – poslední kolo

Z českých hráčů skončil nejlépe Antonín Jízdný, který v kategorii 21-25 obsadil 9. pozici.
Tým České republiky skončil na  17. místě mezi Dánskem a Finskem. Zvítězila Jižní Afrika 1 před Indonésií a Jižní Afrikou 2.

Čtvrtek – 3. kolo
Michal Závěrka v kategorii 0-5 spadl o čtyři pozice. Irena Kotková si v kategorii 6-10 o jedno místo polepšila stejně jako Marek Hlávka v kategorii 11-15 a Pavel Rohovský v kategorii 16-20. Antonín Jízdný se v kategorii 21-25 propadl o sedm pozic na deváté místo.
Česká republika si v soutěži týmů polepšila o tři místa. Je na 15. místě za Švédskem a před Rakouskem.  Vede Jižní Afrika 1 před Indonésií a Jižní Afrikou 2.

Středa – 2. kolo
Až po dvou kolech se na webu WGC objevily výsledky.  Z českých hráčů se zatím nejlépe vede Antonín Jízdný v kategorii hendikepu 21-25. Družstvo České republiky je v týmové soutěži na 18. místě. Vede Jižní Afrika 1 před Indonésií a Jižní Afrikou 2. Na čtvrtém místě je družstvo Vietnamu.

Irena Kotková

World Golfers Championship (WGC) je 19. mistrovství světa amatérských golfistů s vyrovnáním. Vítězové čtyřiceti národních šampionátů se letos sjedou do jihoafrického Durbanu, kde budou v hendikepových kategoriích zápasit o titul mistra světa.

Českou republiku budou reprezentovat Marek Hlávka (kategorie hcp 11-16), Antonín Jízdný (21-24), Irena Kotková (6-10, na snímku vlevo), Pavel Rohovský (17-20) a Michael Závěrka (0-5).

Mistrovství se odehraje na hřištích Cotswold, Durban, Princes Grant a Umhali. Začne prvním kolem v úterý 29. října a skončí finálovým čtvrtým kolem v pátek 1. listopadu.

WGC vznikl před devatenácti lety díky věhlasnému švédskému hokejistovi Svenu Tumbovi Johanssonovi. Ten se po ukončení hokejové kariéry stal velikým propagátorem golfu a má lví podíl na rozvoji golfu ve své zemi. Záštitu nad projektem převzal  Arnold Palmer, legenda světového golfu. Sven Tumba odešel do věčných greenů před dvěma lety. Čestným předsedou byl až do své smrti Seve Ballesteros, loni po něm převzala funkci další ikona světového golfu Annika Sörenstam.

Z úspěchů České republiky na WGC lze vzpomenout titul Alana Babického z roku 2004 v kategorii 0-5 a druhé místo mužů v roce  2005 v Turecku

Odkazy: … Cotswold GCDurban CC Princes Hrant GCUmhali CCStránky mistrovství 1Stránky mistrovství 2