Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Češi mají bronz z Mistrovství světa Ski & Golf 2009

22.05.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

V rakouském Zell am See se uskutečnilo Mistrovtsví světa kombinace Ski & Golf.  Český tým ve složení Martin Beránek – kapitán, Ladislav Bien, Jaroslav Martínek, Lukáš Doležal a Kryštof Mejstřík dosáhl v konkurenci 50 týmů na bronzovou medaili.

A letos,  i díky frmě Czech Golf Production, která zajišťovala účast pro nejlepší tuzemské kombinátory v těchto sportech,  dopadlo nadmíru úspěšně. Kustodem tří českých týmů byl Ladislav Bien, který si velmi pochvaloval atmosféru, ke které přispělo i ubytování v ryze českém prostředí penzionu Bohemia manželů Hovorkových.

Na ledovci Kaprun se ve čtvrtek jel obří slalom, jehož vítězem se již po druhé stal Bode Miller ( USA ), asi nejvšestranější lyžař současného FIS Světového poháru. O kvalitě závodu není třeba pochybovat, neboť druhý Marcel Hirscher z Rakouska je devátým slalomářem Světového poháru 2008/2009.

Vynikající výsledek  dosáhl Martin Beránek, který zaostal pouhé 1,36 sekundy  za vítězným Millerem. I další si však zapamatují minimální odstup za dvojnásobným vítězem Světového poháru . Karel Lank 2,17s  a Jarda Martínek 2,77 s.

Výsledek ve vteřinách se vynásobil 4 a následovaly  2 kola golfu na rány na hřištích Kitzsteinhorn a Schmittenhöhe v Zell am See.

Ve výsledkové listině najdeme neuvěřitelných 245 jmen ze 13 států v 7 kategoriích.  První flighty odpalovaly z týčka po oba další dny hned v 7,00.  Limitem pro účastníky je max. handicap 17 a do bojů zasáhlo i několik golfových PRO. Nejlepším denním výsledkem bylo 7 pod par hřiště.

Obří radost propukla v české skupince při vyhlášení vítězů. Czech TeamI. ve složení Martin Beránek – kapitán, Ladislav Bien, Jaroslav Martínek, Lukáš Doležal a Kryštof Mejstřík dosáhl v konkurenci 50 týmů na bronzovou medaili.  Vítězem se stal Team Kitzbühel v čele s dvojnásobným mistrem světa Ski&Golf  O.Hochfilzerem, Bode Millerem a snowboardovým profesionálem H.J. Unterrainerem.

Radosti nebylo málo, protože ve svých kategoriích bronz odvezli do Čech po vynikajícím finiši v golfu i Jarda Martínek a Lukáš Doležal. Český úspěch podtrhli čtvrtým místem v nejsilnější kategorii mezi 84 klasifikovanými Martin Beránek a Pavel Gola na pátém místě v seniorech.

Mistrem světa se stal golfový profesinál Geri Berchtold ze Švýcarska, který je během zimy učitelem v lyžařské škole v kantonu Wallis. Bode Miller skončil devátý a jak je pro něho typické, na otázku ohledně další účasti ve Světovém poháru FIS  i Mistrovství světa Ski&Golf,  řekl : “I don´t know, may be”.

Budoucí česká reprezentace, která vzejde z příštího českého mistrovství v této disciplíně na začátku dubna 2010, bude mít před sebou obtížný úkol. Obhájit tři bronzové medaile. Výsledky Ski&Golf  www.skigolfwm.com