Černý Most a Klára Spilková

31.01.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A
SpilkovaKlara201501

Klára Spilková

O naší nejlepší golfistce Kláře Spilkové se toho dočteme hodně. Kde hrála, kde bude hrát, jak hrála, kolik vydělala, co si obléká, co řekla, co si myslí, s kým chodí, atd.

Nás tentokrát zaujala placka na jejím levém rameni s logem Black Bridge, která označuje resort Černý Most v pražských Dolních Počernicích. Tam má česká profesionálka už pět let  své tréninkové zázemí. Spolupráce byla původně plánovaná na čtyři roky, ale trvá dodnes a zřejmě bude ještě dlouho pokračovat.

„Jsem strašně ráda, že jsem se stala součástí Golf Resortu Black Bridge,“ prohlásila před pěti lety hráčka Ladies European Tour. „Je to velmi pěkný resort se skvělými tréninkovými plochami, nejlépe udržovanými greeny s rychlostí, která se v okolí jen velmi těžko hledá. Už se moc těším, až tam budu jezdit trénovat,“ řekla na začátku spolupráce v roce 2012.

Zajímalo nás, co všechno má od resortu k dispozici, a co za to resortu poskytuje.

Zeptali jsme se Pavla Švehly, CEO resortu. „Především musím říci za sebe, že jsem moc rád, že tu s námi Klárka je. Je milá, veselá a příjemná, je s ní legrace,“ pochvaluje si Švehla. „Má od nás k dispozici bezplatně všechny provozy resortu: hřiště, driving, buggy, klubovnu, sociální zázemí. Na své náklady využívá  služeb zdejšího trenéra Lukáše Martince.“

klaragrcm

Začátek spolupráce v roce 2012

„Na oplátku je tváří našeho resortu. Svojí přítomností pomáhá udržet vysokou prestiž našeho zařízení. Potkat nejlepší českou a jednu z nejlepších evropských hráček při hře nebo tréninku můžete jenom na Černém Mostě,“ vysvětluje symbiózu Švehla. „Účastní se našich sportovních a společenských událostí a akcí pro děti. Její jméno přitahuje, účastní se více dětí, než můžete přijmout.“

Jako zajímavost uvedl Pavel Švehla příklad jednoho anglického golfisty, který si přijel do Česka a na Černý most zahrát proto, že Spilkovou viděl zvítězit v Maroku a chtěl jí osobně potkat v jejím domácím prostředí.

„Je to nejlepší hřiště v Praze a okolí,“ říká dnes Spilková o Černém Mostě. “ Je to kousek z města a hlavně vždy, když o to požádám, greenkeepeři  pro mě připraví cvičné greeny na rychlost, se kterou musím počítat v příštím turnaji,“ pochvaluje si. „A vůbec, hřiště Black Bridge je vždy skvěle připravené a hra na něm mě hodně baví,“ dodává.

„Ráda jím v místní restauraci,“ odpovídá na otázku stravování. „Vaří tady skvěle a nejraději si dávám čínu Wok Black Bridge,“ chválí Spilková klubovou restauraci Petra Růžka a Pavla Trnky, která se pravidelně umisťuje na předních místech hodnocení časopisu Golf Digest.

Spilková nyní vyráží na unorové australské turné a začátkem března poletí hrát do Jižní Afriky. Pokud do programu nezařadí další turnaj, pak ji na  Černém Mostě uvidíme až v druhé polovině března. V druhé půlce dubna pak poletí do Maroka obhajovat svů zatím největší úspěch, vítězství v Lalla Meryem Cup.

Odkazy:    GR Black Bridge     Hřiště na satelitní mapě     Stránky Kláry Spilkové

.