Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Celorepubliková konference STK 2009

25.01.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

V pražském Erpetu proběhla v sobotu, 24. ledna 2009, celorepubliková konference Sportovně Technických Komisí.  Kluby byly zastoupeny delegáty, které si na svých schůzích zvolily čtyři regionální STK na loňských regionálních konferencích. Konference projednala a přijala usnesení o změnách Hracího řádu, Registračního řádu,  přesunu Zkoušky způsobilosti do Hendikepového řádu, změny Žebříčkového řádu a změny ve složení realizačního týmu reprezenatce. Kapitány reprezentace byli jmenování Miroslav Holub a Martina Dorníková.

Změna v hracím řádu se týká především soutěže družstev. Byl zaveden systém, který umožní dohrát soutěž tak, aby nebyli dva vítězové. Stalo se tak  například  vloni na mistrovství družstev ženy, kdy mistry byly vyhlášeny týmu Erpetu a Ostravy.  V případě rovnosti nyní rozhoduje umístění v základní části.

Bylo schváleno upřesněné znění registračního řádu při zrušení registraci. Při zrušení registrace hráče v domovském klubu má nyní klub možnost nepovolit  po dobu jednoho roku hráči start za jiné družstvo.

Bylo schváleno ustanovení o Zkoušce způsobilosti, která byla přesunuta do Hendikepového řádu. Posílí se tak postavení klubu jako hendikepové autority, především při udělování hendikepu 54.

Byl ustanoven a schválen koordinátor Tréninkových center mládeže. Jmenován byl zkušený golfový manažer a pedagog  Tomáš Slavíček. Jeho úkolem je vypracovat analýzu stavu TCM a připravit koncepci dalšího vývoje pro jednání na podzimní konferenci prezidentů klubů. Slavíček se rovněž stal členem republikové STK.

Kapitánkou ženské reprezentace byla jmenována trojnásobná Mistryně ČR Martina Dorníková, která v reprezentaci působí nepřetržitě již mnoho let. Naposled úspěšně působila ve funkci manažerky reprezenace a byla mnohokrát nehrající kapitánkou při zahraničních výjezdech našich dívčích a ženských týmů.
Kapitánem mužské reprezetace byl jmenován šestinásobný Mistr České republiky, současný Generální sekretář České golfové federace a předseda Komise pro media a komunikaci Miroslav Holub.
Oba kapitáni jsou zaměstnanci České golfové federace.

 foto: Antonín Krčmář

Odkazy: ….. ČGF     ….  STK ČGF