Phil Mickelson

PGA Tour – Shell Houston Open – hřiště Golf Club of Houston. 2.- 5. dubna 2015. Dotace: 6 600 000 dolarů •  FedExCup body: 500 • www.shellhoustonopen.com

2. kolo

Mickelson chytil druhý dech. Vede relativní nováček. Čejkovi se nedařilo.

I když měl po čtvrtečním kole Alex Čejka skvělou startovací pozici, byl pouze dvě rány za Scottem Piercy, který byl ve vedení, v pátek se mu v Houstonu příliš nedařilo. Skončil se skore – 7, 72 ran na děleném 18. místě. Zahrál o 7 ran víc, než v úvodním kole. Do skorekarty si zapsal tři bogey, ale povedly se mu i tři birdie, včetně závěrečné 18. jamky.

Do vedení Shell Houston Open se dostal Andrew Putna, který hraje profesionálně od roku 2011 a na své vítězství na PGA Tour stále čeká, zatím nejlépe skončil mezi 10. a 25. místem. Loni v Houstonu ani neprošel cutem a letos je po 2. kole ve vedení se skore -12. Zahrál skvělých sedm birdie a zlepšil se oproti 1. kolu o dvě rány.

Na paty mu ale šlape Phil Mickelson. Vypadá to, že je konečně ve skvělé formě. Zahrál -11, 67 ran. Na děleném 2. místě je s Austinem Cookem.

“Pokud v Houstonu uspěji, budu mít velké šance i příští týden v Augustě, tak doufám, že zůstanu ve formě,” řekl Mickelson a  dodal:  “Budu se soustředit hlavně na krátkou hru a precizní odpaly.”

Mickelson oblékl zelené sako na Masters již třikrát a je jasné, že by ho rád oblékl i po čtvrté. Vypadá to, že díky přesné krátké hře má dobrou výchozí pozici.

J.B. Holmes a Jordan Spieth jsou na děleném 6. místě s výsledkem – 9. Holmes dal 2. kolo dal na 70 ra a pohoršil si hned o 5 ran. Spieth se ale zlepuje, polepšil si o 3 rány oproti úvodnímu kolu a vypadá to, že se pomalu, ale jistě dostává do formy a nepřekvapilo by, kdyby se nakonec stal černým koněm turnaje.

To Jason Kokrak, Matt Jones a Aaron Baddeley neprošli v Houstonu cutem.