Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Čejkovi chyběl jen krůček

09.08.2004 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Jak tenká je linka mezi úspěchem a neúspěchem poznal na turnaji The International Alex Čejka. V posledním kole se dlouho držel na vedoucí příčce a nakonec jen fantastický úder Roda Pamplinga ho připravil o nejvyšší příčku. Alex Čejka má však před posledním majorem PGA Championship vskutku výbornou formu.

US PGA Tour- The International
Castle Pines Golf Club, Castle Rock, Colorado

Jen malinký krůček stál český rodák Alex Čejka od životního úspěchu na americké PGA Tour. Na turnaji The International na hřišti Castle Pines v Coloradu se až do poslední jamky držel na první příčce.
Turnaj je netradiční především v tom, že se hraje na dva cuty a tzv. upraveným stablefordovým systémem. V tom golfisté obdrží za zahrané skóre na jamce určitý počet bodů – pět za eagle, dva za birdie, žádný za par, mínus jeden za bogey a mínus tři za jakýkoli další výsledek. Největší šance na vítězství se před závěrečným kolem dávaly Chrisovi DiMarcovi. Tento zkušený golfista však nedokázal zužitkovat náskok devíti bodů před svými pronásledovateli. Pouze v prvním a druhém kole si připsal kladné body (14+17) a poté již následoval jeho strmý pád. Jeho propad ve finálovém kole dal šanci ostatním a především Alex Čejka se snažil dokázat, že může vyhrávat i za oceánem.
Ve svém druhém roce na US PGA Tour stále čeká na premiérové vítězství a stejně jako loni touto dobou, byl k němu velmi blízko. Dvě birdie v řadě na 13. a 14. jamce ho rázem dostaly do vedení před Australana Roda Pamplinga a jeho spoluhráče ve flightu Toma Pernice. Jenže pak přišla jamka číslo 16. Na tomto tříparu poslal míč doprava mezi diváky. Putt do paru byl dlouhý, ale ztráta jednoho bodu za bogey nemusela bolet. Avšak Čejka minul krátký putt na bogey a z jeho výsledku se rázem odečítaly hned tři body. A to bolelo… Povinné birdie na následujícím greenu ho však opět dostalo do vedení, ale teď byl na řadě Pampling.
Ten skončil svou druhou ranou na šestnáctce s parem pět jen těsně vedle greenu a následný čip na eagle byl fantastický. Našel přesně dno jamky! Na své konto si připsal rázem pět bodů a před finálovou jamkou měl před Čejkou náskok dvou bodů. Zázrak se nestal a Rod Pampling toto těžce vybojované vedení již udržel. Připsal si vůbec první titul na americké PGA Tour a na jeho konto putuje vítězná prémie ve výši 900 tisíc dolarů.
„Myslel jsem jen na to, abych stále zůstával ve hře a to se mi nakonec vyplatilo,“ hodnotil svůj výkon Rod Pampling.
Pokud by se hrálo na rány a pak by Alex Čejka o dvě rány Australana porazil. „Na tomto turnaji se děly bláznivé věci,“ glosoval průběh Čejka. Možná měl stále na mysli svůj krátký putt na šestnáctce, který se nakonec ukázal být rozhodujícím. Nebo stále ještě kroutil hlavou nad výtečným eaglem, jenž Pamplinga vytáhl až na nejvyšší příčku.
Výsledky:
1. Rod Pampling, $900,000 15-7-7-2–31
2. Alex Cejka, $540,000 8-9-11-1–29
3. Tom Pernice Jr., $340,000 5-10-11-1–27
4. Duffy Waldorf, $240,000 8-3-7-8–26
5. Jay Haas, $200,000 10-3-8-4–25
[Gallery not found]