ČEJKA V ARIZONĚ ČTRNÁCTÝ

02.02.2004 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené

Vstup do nové sezóny se Alexi Čejkovi vcelku vydařil, když na FBR Open v Arizoně skončil na děleném čtrnáctém místě. O vítězství se prali především Kaye a DiMarco. Na evropské Tour se radoval veterán Miguel Angel Jiménez, když zvítězil na Johnie Walker Classic v Thajsku.

US PGA Tour – FBR Open
TPC of Scottsdale, Arizona

V arizonském Scottsdale se konal další díl série US PGA Tour pod názvem FBR Open, který patří k vůbec nejnavštěvovanějším turnajům sezóny. Ani tentokrát nezůstal za očekáváním, když na hřiště TPC Scottsdale přišlo v průběhu čtyř dnů více než 500 tisíc diváků. Poprvé v tomto roce startoval na americké Tour také český rodák Alex Čejka. Nevedl si vůbec špatně, když především v sobotním kole zahrál dva eagle a útočil na první desítku. Nakonec se však v celkové klasifikaci musel spokojit s děleným čtrnáctým místem, které je však velmi slibným vstupem do nové sezóny.
Samotnému turnaji pak vévodila hned trojice hráčů, která se střídala na nejvyšších pozicích v průběhu všech čtyř dnů – Phil Mickelson, Jonathan Kaye a Chris DiMarco. V tomto složení také nastoupili do finálového kola. Mickelson chtěl potvrdit svou zlepšenou formu, díky níž se z vítězství radoval minulý týden na Bob Hope Classic. Nicméně jeho agresivní hra tentokráte úspěch neslavila a po chybách na posledních třech jamkách se Mickelson s vidinou výhry musel rozloučit. Skončil nakonec až dělený sedmý.
Ve hře tak zůstalo pouze duo hráčů, kteří patří ke zkušeným golfistům. Chris DiMarco vyhrál FBR Open v roce 2002 a měl v úmyslu si tento pocit zopakovat. Zahrál šest birdie v řadě a zdálo se, že to bude právě on, kdo si odnese trofej pro vítěze. To by však nesměl zahrát dvě bogey na 16. a 17. jamce a tím si prakticky podepsat svůj vlastní ortel.

Jonathan Kaye, který velmi pečlivě kontroloval chyby svých soupeřů si byl vědom toho, že hra na jistotu může tentokráte přinést své ovoce. Soustředěným výkonem si tak nakonec na své konto připsal teprve druhé vítězství ve své dlouholeté kariéře mezi profesionálními golfisty. “Snažil jsem se hrát co nejjednodušeji a vyvarovat se chyb,” odhalil taktiku vítězný Kaye. “Vítězství si nesmírně cením…” Prémie za jeho výhru činila rovných 936 tisíc dolarů.
Historickou událostí byla také jedenáctá účast v TOP-10 v řadě pro Vijaye Singha, jež se tak blíží rekordu Jacka Nicklause, který v roce 1977 skončil mezi desíti nejlepšími dokonce čtrnáctkrát za sebou.
Výsledky FBR Open:
1. Jonathan Kaye -18
2. Chris DiMarco -16
3. Vijay Singh, Steve Flesh -15

European PGA Tour – Johnie Walker Classic
Alpine Golf and Sport Club, Thajsko

Evropská PGA Tour pokračovala turnajem Johnnie Walker Classic na hřišti Alpine Golf Club v Thajsku. Výkon dánského reprezentanta Thomase Bjorna v posledním kole nám dal vzpomenout na jeho tragický výpadek při loňském British Open. Také zde totiž nezvládl závěr soutěže a vlastními chybami se připravil o málem jisté prvenství. O druhé místo se tak nakonec ještě rozdělil s Indem Joyti Randhawou.

Na uvolněnou pozici neváhal usednout veterán Miguel Angel Jiménez ze Španělska, který předváděl vskutku kvalitní golf. Chyby dokázal kompenzovat zlepšeným výkonem a po zásluze tak zvedl nad hlavu pohár pro vítěze a odváží si šek na 240 tisíc eur.

Loňský vítěz a druhý hráč světových tabulek Ernie Els se musel spokojit až s děleným desátým místem.