Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

ČEJKA SE PŘEDSTAVIL DOMÁCÍMU PUBLIKU

03.09.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Alex Čejka pokračuje ve svých fantastických výkonech, když na turnaji u Mnichova sahal dokonce na první místo. Nakonec na něj zbyla stříbrná pozice. Adam Scott si s přehledem došel pro své vůbec první vítězství na US PGA Tour při turnaji Deutche Bank Championship.

European PGA Tour – BMW International Open
Nord-Eichenried Golf Club, Mnichov

Jednou z nejjednodušších příležitostí kterak vidět přední světové golfisty na vlastní oči bývá pro českého fanouška turnaj v mnichovském Nord-Eichenried Golf Clubu. Zde se po návratu z americké PGA představil Alex Čejka před domácím publikem na turnaji BMW International Open. Na mnichovském hřišti dokázal, že mu pozice nové německé jedničky svědčí. V průběhu posledního kola se stále častěji objevoval na předních místech výsledkové listiny a měl tak šanci stát se vůbec prvním domácím hráčem, který by tento turnaj vyhrál. Bohužel k tomu nakonec nedošlo a Alex Čejka se musel spokojit až s druhým místem. „Samozřejmě by vítězství tady bylo fantastické“, říkal 32letý Čejka.“Nicméně ani druhé místo není k zahození a já jsem se svým výkonem spokojen.“ 200 tisíc eur za stříbrnou pozici však bylo rozhodně příjemným zpestřením jeho turnajového úspěchu. 44. hráč světového žebříčku nyní opět odletí za oceán na další turnaj americké PGA Tour John Deere Classic aby se do Evropy vrátil v polovině září na Linde German Masters.
Mnichovský turnaj byl však velkým návratem pro Lee Westwooda. Tento Angličan byl v roce 2000 na vrcholu své slávy – vyhrál šestkrát na evropské Tour a ukončil sedmileté panování tehdejší evropské jedničky Colina Montgomerieho. Zdálo se, že další úspěchy na sebe nedají dlouho čekat. Opak byl pravdou a Lee Weswood se jakoby propadl do země. Tvrdá práce v tréninku a spojení se známým koučem Davidem Leadbetterem však přinesly své ovoce. Lee Westwood stanul totiž na tomto turnaji na stupínku nejvyšším. Především výkon v posledním kole, kde utekl svým soupeřům dík sérii birdie byl famózní. Po třech letech se tak tento sympatický Angličan opět dostal zpět na pozice, které mu kdysi patřily. „Mám rád, když vidím své jméno na vrcholu výsledkové listiny“, rozplýval se Westwood. „Je to veliký okamžik a já jsem spokojen, že se tvrdý trénink vyplatil.“
Výsledky:
1. Lee Westwood (65-68-70-66) -19
2. Alex Čejka (69-66-70-67) -16
3. Peter Hedblom, Andrew Coltart, Paul Casey, Gary Evans a Raphael Jacquelin všichni -15US PGA Tour – Deutsche Bank Championship
TPC Boston, Norton, Massachussetts

V dějišti turnaje Deutsche Bank Championship bylo velmi rušno. Koncert skupin Kiss a Aerosmith, baseballový zápas mezi Red Sox a New York Yankees a klání amerického fotbalu vytvořily na dálnicích směrem k městu dlouhé kolony aut. Jen málo z nich však mířilo na hřiště TPC Boston, i když turnaj Deutsche Bank Championship byl beznadějně vyprodán. A to i přesto, že se konal vůbec první ročník tohoto klání a na hřišti, které bylo teprve před 14 měsíci otevřeno a které designoval Arnold Palmer. Do okolí Bostonu se US PGA Tour vrátilo po čtyřech letech. V roce 1999 se Boston stal nechvalně proslulým při utkání Ryder Cupu, když diváci zde vytvořili velmi nepřátelskou atmosféru pro evropské golfisty, především Colina Montgomerieho. Ten na první ročník turnaje Deutsche Bank Championship nepřijel, zato mezi startujícími nechyběla světová jednička Tiger Woods, vítěz US Open Jim Furyk či Vijay Singh.
Turnaj začal oproti jiným velmi netradičně – v pátek a jeho konec byl naplánován na tradiční americký svátek – Labour Day až v pondělí.

Hřiště samotné je postaveno v typickém americkém stylu. Široké ferveje, vyvýšené greeny a nepříjemné roughy. Je to čtvrté nejdelší hřiště na americké PGA Tour a pro hráče je to kontrast oproti posledním dvěma turnajům – ty se totiž hrály na extrémně úzkých hřištích – Oak Hill (PGA Championship) a Firestone (NEC Invitational).
Nejlépe se zde vedlo mladému Australanovi Adamu Scottovi, který si po vynikanícím výkonu po právu došel pro celkové vítězství. Je to jeho vůbec první vítězství na US PGA Tour a pro 22letého Scotta to bude jistě znamenat velké povzbuzení. Do současné doby totiž odolával nabídkám na start na americké sérii – přesně podle svého golfového vzoru Grega Normana, který se nejprve stal obávaným pojmem na evropské Tour a teprve poté odešel hrát do USA.
Výsledky:
1. Adam Scott (69-62-67-66) -20
2. Rocco Mediate (67-70-66-65) -16
3. Justin Rose (63-71-68-67) -15