Čejka je na PGA Tour druhý

03.04.2015 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Alex Čejka

PGA Tour – Shell Houston Open – hřiště Golf Club of Houston. 2.- 5. dubna 2015. Dotace: 6 600 000 dolarů •  FedExCup body: 500 • www.shellhoustonopen.com

1. kolo

Rodák z Mariánských lázní a 35. hráč v pořadí FedExCupu Alex Čejka (44) je na turnaji Shell Houston Open po prvním kole na druhém místě.

Zahrál stejně jako J.B. Holmes skore – 7 a je jen dvě rány za Američanem Scottem Piercy, který je v čele leaderboardu.

Čejka, který hraje za Německo, bodoval hlavně díky přesným odpalům, zahrál 14 fairwayí v regulaci a povedlo se mu 8 birdie. Na devítce dal sice bogey, ale i tak zahrál vítěz Puerto Rico Open hřiště v Houstonu na skvělých 65 ran.

Scott Piercy ve vedení zahrál 9 birdie a se skore -9, 63 ran je velmi spokojený.

„Je to zatím první kolo, ale kdybych hrál úplně stejně i v neděli ve finále, bylo by to skvělé. Doufám, že se mi bude dařit i nadále,“ řekl Piercy po úvodním kole v Houstonu.

Na děleném 4. místě je Phil Mickelson, Luke Guthrie, Charles Howell III a Shawn Stefani se skore – 6, 66 ran.

Trojnásobný vítěz Masters a jeden z 36 hráčů, kteří mají jistou účast na prvním majoru 2015 příští týden v Augustě, Phil Mickelson (44) zapracoval převážně na krátké hře. Poslední dobou se mu příliš nedařilo a minulý týden na Valero Texas Open zkazil nedělní finále, kdy zahrál hřiště San Antonio na 76 ran ( double bogey na jamce č. 4 a následovalo pět bogey). Na Houston Open se mu ale povedlo 7 birdie a Mickelson doufá, že ho opět nezradí nervy.

„Na hřišti jsou dobré podmínky. Greeny jsou pomalé, a tak jsem se nebál hrát trochu agresivně. Jsem rád, že se to vyplatilo,“uvedl vítěz 42 PGA turnajů Phil Mickelson.

Minulý rok vyhrál turnaj Shell Houston Open Australan Matt Jones (34) se skore – 15 (68, 68, 71, 66). Letos se mu ale moc nedaří. Po 1. kole je na děleném 88. místě, s výsledkem 72 ran dal hřiště v paru.

1. kolo výsledky

To nejlepší z 1. kola

 

Odkazy:

PGA Tour

Alex Čejka

Hřiště