Čejka vyhrál PGA Tour v Portoriku

06.03.2015 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Alex Čejka

PGA Tour – Puerto Rico Open, Trump International GC (PR), Latinská Amerika, Portoriko (5.3. – 8.3.2015, časový posun -7 hodin)

Ve finálovém kole Alex Čejka (44), který hraje za Německo, získal první titul na PGA Tour v životě. S celkovým výsledkem -7 se dostal do čela tabulky.

Na první jamce v rozehrávce pěti hráčů zvítězil. Povedlo se mu zahrát birdie a nechal za sebou 4 soupeře: Emiliana Grilla, Jona Currana, Tima Petrovice a Sama Saunderse.

Vyhrál 540 000 dolarů (z třímilionového rozpočtu), 300 bodů do pořadí FedExCupu a plnou kartu na zámořskou sérii na následující 2 roky.

Přitom už to vypadalo, že se rodákovi z Mariánských lázní nepodaří stopnout si na stupně vítězů. V třetím kole totiž přišel o vedení. Ještě do 14. jamky patřil k šampionům, ale ke konci kola se mu přestalo dařit. Zahrál čtyři rány nad par a propadl se na sdílené páté místo.

Zahrál ve třech kolech 70, 67 a 75 ran. Ve finále 69.

Ve vedení byl po 3. kole Američan Scott Brown a Chris Smith se skore -6.

Čejka se dostal ve 2. kole do čela žebříčku. Se skore  -7 nechal všechny soupeře za sebou.

V 1. kole se umístil na sdíleném 5. místě se skore -2.

 

Nejlepší výsledek v 1. kole odehrál Mark Hubbard, který měl – 4, 68 ran. Ten se ale v 2. kole propadl na sdílenou 9. příčku a zůstal na skore -4. Ve 3. kole se propadl na sdílenou 10. pozici se skore -3. Ve finále skončil na sdílené 27. pozici s -2.

Odkazy:

Puero Rico open Hřiště na satelitní mapě Loňské zpravodajství