Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

ČEJKA DRUHÝ ZA LEANEYM NA LINDE GERMAN MASTERS

16.09.2002 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Alex Čejka si připsal další kvalitní umístění v posledních týdnech, když skončil druhý na Linde German Masters. Eagle na poslední jamce rozhodoval o vítězi na US PGA Tour na turnaji SEI Pennsylvania Classic.

US PGA Tour – SEI Pennsylvania Classic
„Zkusím to tam poslat druhou ranou a možná se něco šíleného stane“, říkal Dan Forsman svému caddiemu Craigu Martinovi před příhrou na poslední green nedělního finálového kola turnaje Pennsylvania Classic. Kupodivu se opravdu něco šíleného stalo, neboť Forsman proměnil svůj eagle putt na poslední jamce a tím na poslední chvíli vyfoukl prvenství všem ostatním. Tím nejsmutnějším z nich byl dozajista Billy Andrade, který vedl po všechna tři kola a birdie na poslední jamce by mu zaručilo alespoň play-off. Avšak jeho drajv skončil ve fervejovém bunkeru a tak si musel přihrávat. Následný putt na birdie skončil krátký.
Dalším, kdo se ucházel o prvenství byl Robert Allenby. Ale jeho eagle putt na poslední jamce, který mohl vyvolat rozehrávku byl také krátký. A tak se po dlouhých deseti letech opět z pocitu vítězství radoval Dan Forsman. Na svůj účet si připisuje i necelých 600 tisíc dolarů.
Na druhém místě skončili již zmiňovaní Billy Andrade a Robert Allenby. O další ránu zpět byl John Houston a za ním Jeff Sluman a Olin Browne, kteří oba začali čtvrteční kolo stejně jako vítěz Forsman s výsledkem 73.
Výsledky:
1. Dan Forsmann (73-68-64-65) -14
2. Billy Andrade (66-68-68-69) -13
2. Robert Allenby (71-68-67-65) -13

European PGA Tour – Linde German Masters
Kolínský Gut Larchenhof je tradičně hostitelem turnaje Linde German Masters, na kterém si nejlépe ze všech vedl Australan Stephen Leaney. Bylo to již jeho čtvrté vítězství na evropské profesionální tůře a vyneslo mu nejvyšší výhru jeho dosavadní kariéry – 500 tisíc eur. Zároveň se Leaney tímto dostal na desáté místo žebříčku výher Volvo Order of Merit a tím pádem i pozvánku na turnaj série World Golf Championship – American Express Championship, který se bude konat příští víkend v irském Mount Juliet.
Leaney se o své vítězství musel strachovat do poslední jamky, neboť vyhrál tím nejtěsnějším rozdílem – o jedinou ránu. „Z mého pohledu byla rozhodující jamka číslo 16 neboť je extrémně těžká. Zahrál jsem dobrou ránu čtyřkou železem a najednou jsem věděl, že udělám ještě dost dobrých úderů na to, abych zde vyhrál.“ Poté, co na první jamce drajvem zasáhl bunker zachránil zde ještě par. Uklidnění nervů příšlo na dvojce – birdie. Následovaly ještě čtyři další birdie a závěrečných osm jamek již Leaney došel v paru.
Zdatným konkurentem mu byl tentokráte i v posledním kole dobře hrající Alex Čejka. Všechny dny hrál pod 70 a zvláště sobotní kolo, kdy se na jeho skorekartě objevily vedle sebe výsledky eagle-birdie-eagle ho posunulo o přímý boj o titul. Měl k němu blíže než kdykoli předtím, ale pověstný kousek štěstí mu v neděli chybě. Poslední příhru na green, kde potřeboval zahrát birdie na rozehrávku zatáhl do roughu vlevo od greenu. Nakonec byl rád, že par pojistil jeho samostané druhé místo a jistých 333 tisíc eur.
Na dalších místech skončili Angličané Nick Dougherty a Paul Casey společně s Ianem Woosnamem z Walesu.
Všechny překvapil výrok Colina Montgomerieho, který po turnaji prohlásil, že se necítí fit a proto zvažuje svůj start na Ryder Cupu.
Výsledky:
1.Stephen Leaney (64-69-66-67) -22
2. Alex Čejka (68-68-63-68) -21
3. Ian Woosnam (68-64-68-68) -20
3. Paul Casey (68-67-62-71) -20
3. Nick Dougherty (68-65-69-66) -20
[Gallery not found]