Caseyho málem historická devítka

20.05.2014 | Antonín Ebr | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Skorkarta Paula Caseye

Stačilo ještě jedno birdie a Paul Casey mohl být mnohem slavnější. Sympatický Angličan při druhém kole turnaje Byron Nelson Championship ze série PGA Tour zahrál devítku za 27 úderů a o jednu ránu tak zaostal za “světovým rekordem” Američana Coreyho Pavina.

Paul Casey předvedl na hřišti TPC Four Seasons Resort v pátečním kole na druhé devítce s parem 35 neuvěřitelný golf: 1 eagle + 6 birdie + 2 pary = 27 (-8). První devítku však zahrál za 36 úderů (eagle a tři bogey), takže jeho výsledek na kolo byl jen 63 (-7).

Nejlepší výkon všech dob na oficiálních akcích zahrál Američan Corey Pavin. Na úvod turnaje US Bank Champioship 2006 v Milwaukee vystřihl první devítku za 26 úderů. Při paru 34 tedy zahrál rovněž osm pod.

Stejný výkon jako Casey, tedy 27 ran, v historii PGA Tour předvedlo dalších sedm profesionálů. Byli to Mike Souchak na Texas Open 1955, Andy North při B. C. Open 1975, Billy Mayfair na Buick Open 2001, Robert Gamez při Bob Hope Chrysler Classic 2004, Brandt Snedeker na Buick Invitational 2007, Chris Riley při Legends Reno-Tahoe Open 2009 a Nick Watney na AT&T National 2011.

Jediným mužem, který zahrál devět jamek za 27 ran na European Tour je Angličan Simon Khan. Podařilo se mu to při Wales Open 2004 na Celtic Manor. Je zajímavé, že jen o ránu horší byli letos už čtyři muži: Stephen Gallacher na Omega Dubai Desert Classic, Mark Murless při Joburg Open, John Hahn na Africa Open a Felipe Aguilar při Championship at Laguna National.

Absolutní rekord v počtu birdie na celou osmnáctku drží bývalá světová jednička Annika Sörenstam. Švédka jich hrála 13 na LPGA Tour v Moon Valley ve Phoenixu v roce 2001 a dosáhla bájného výsledku 59 úderů.

Nejvíce birdie v jednom kole na PGA Tour (12) ukázal Paul Goydos na turnaji John Deere Classic 2010. Hned na úvod nastřílel 59 úderů. Na European Tour se to povedlo šesti mužům. V roce 1991 jím byl Američan Fred Couples, o tři roky později jihoafrická legenda Ernie Els, v roce 1995 Angličan Russell Claydon, o čtyři roky později Darren Clarke ze Severního Irska, v roce 2010 Dán Jeppe Huldahl a letos Francouz Raphaël Jacquelin.

.

Počet přečtení: 1 879
Komentáře
 • Petr napsal:

  Každopádně Casey drží oficiální rekord na druhé devítce. Všichni ostatní zahrály své výsledky na prvních devítkách. Během přenosu se to tam dlouze řešilo a nakonec to opravdu potvrdili.

 • Zapoj se do diskuze

  Jméno:
  E-mail:
  Váš příspěvek:

  TOPlist
  Square 300 Golf.cz