Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Casa Serena Open 2010 startuje

08.06.2010 | Michael Jon | publikováno v rubrice Novinky
A A A

MitchellÚvodní slovo dostala zakladatelka a duše areálu a zámečku v Roztěži, paní Maureen Chang. Přivítala přítomné novináře a poděkovala za jejich práci, kterou odvedli v souvislosti s předešlými ročníky. Také přislíbila pro letošní turnaj novinářů lepší počasí, než bylo loni nebo v roce 2008.

Andy Stubbs, výkonný ředitel European Senior Tour ohlásil přítomnost nových hráčů v poli. Jako noví hráči této série se na Casa Serena Open představí Bary Lane a Andrew Oldcorn, chybět nebudou ani Gordon Brand junior, David Frost nebo Roger Chapman. Hvězdou by měl být i překvapivý vítěz tří turnajů po sobě, prakticky neznámý hráč Boonchu Ruangkit z Thajska, naopak letos nebude k vidění hra Bernharda Langera. Langer, vítěz  prvního ročníku turnaje, se bude v letošním roce soustředit na Champions Tour a v září jej čeká kromě turnajů této americké série také podpora nového eventu v Koreji, což bude poprvé, kdy se bude hrát mimo území USA. Proto se z letošního turnaje omluvil.

Poslední turnaje European Senior Tour přinesly letos fantastické výsledky. Bill Longmuir vyhrál Handa Senior Masters presented by The Stapleford Forum celkovým výsledkem -20, Gordon Brand junior minulý týden dosáhl při Matrix Jersey Classic vítězství celkovým výsledkem -15 s rekordem hřiště 63 ran v jeho otevíracím kole.

Turnaje by nemohly být organizovány bez podpory jednotlivců i společností. Poděkování Andy Stubbs směřoval Terrymu Gou, Maureen Chang a společnosti Foxconn, stejně tak jako dalším sponzorům, kteří se na organizaci turnaje podílejí. Andy Stubbs také pozval  všechny diváky. I letošní turnaj bude „open“, tedy bez jediné koruny za vstup, diváci se opět dostanou do těsné blízkosti hvězd a budou mít možnost sledovat jejich hru doslova jako pod mikroskopem.

Erwin Langer, zástupce organizátora, společnosti Langer Sport Marketing, v krátkém proslovu pouze přivítal všechny přítomné.

Další skvělá zpráva z úst Andyho Stubbse přišla vzápětí. V letošním roce budou mít šanci hrát na Casa Serena hned dva čeští hráči podle nových kvalifikačních kritérií. Jednání s PGAC bude určitě následovat.

Hřiště Casa Serena bylo letos znormováno a Maureen Chang oznámila, že je hřiště otevřeno korporátním akcím.

Spostu dalších informací o turnaji Casa Serena Open 2010 najdete na nově zřízených internetových adresách www.casaserenaopen.cz nebo www.casaserenaopen.com Tady se mohou hlásit prostřednictvím formuláře například i dobrovolníci na jednotlivé pozice.

Andy Stubbs na otázku jak si vede European Senior Tour v době krize řekl, že série jde proti proudu. Daří se přidávat turnaje do kalendáře a série vycestovala například na Mauricius.

Otázka dalšího pokračování turnaje na Casa Serena, protože končí tříletá smlouva, záleží podle Maureen Chang především také na ochotě českých společností podílet se na sponzoringu této akce.

Na podzim, konkrétně v termínu 17. – 19. 9. 2010 se fajnšmekři profesionálního golfu mají opět na co těšit.