Gary Butler – nejlepší Challenge byla loni na Kuňce

26.04.2014 | Tomáš Gebrt - Relmost | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Turnaj D+D Real Challenge za série European Challenge Tour se letos potřetí uskuteční na hřišti Kunětická Hora od 29. května do 1. června 2014. Prémie pro hráče se zvýšily na 165 tisíc Euro. Poslední kontrolní návštěva ředitele turnaje Garyho Butlera proběhla bez jediné připomínky.

„Když jsme vyhodnocovali loňskou sezónu na Challenge Tour, shodli jsme se, že v Česku jste připravili nejlepší turnaj. Perfektně připravené hřiště s driving range, jaké nemá na tour obdoby. Organizace skvěla zvládnutá promotérem Relmost. Tady není co vylepšovat, tady se může jen kazit,“ prohlásil po příjezdu do Prahy Gary Butler.

Turnaj ozdobí řada hráčů se zkušenostmi a vítězstvími na European Tour. Přijede Jihoafričan James Kingston, vítěz dvou turnajů evropské tour a 11 titulů Sunshine Tour. WalešanRhys Davies, vítěz Trophée Hassan II v Maroku v roce 2010, Jihoafričan Tjaart van der Walt, který hrál tři roky PGA Tour, v roce 2005 mu sebral titul na Buick Championship v play off Brad Faxon, dále přijede Oskar Hennigson, vítěz z Čeladné, Rakušan Martin Wiegele, vítěz jednoho turnaje European Tour nebo JakeRoos, který triumfoval v Keni na prvním letošním turnaji Challenge Tour.  Tváří turnaje bude Švéd Sjöholm.

„Na Kunětické Hoře si zahraje 16 českých hráčů, 10 profesionálů a 6 amatérů,“ říká Petr Dědek, majitel promotérské společnosti Relmost.

Kunětické Hoře předchází turnaj v rakouských Korutanech. Pro hráče pokračující do Česka, vypraví organizátoři autobus. Speciální servis budou mít golfisté, kteří přiletí.

„S naším partnerem Letištěm Praha jsme se dohodli na VIP servisu. Hráči budou odbaveni přes VIP salonek a odtud je odvezou turnajová auta,“ přibližuje David Trunda, sportovní ředitel společnosti Relmost.
„Jsme připraveni na případné velké horko. Na každou druhou jamku chceme připravit led. Stejně jako loni bude odměnou za hole-in-one na 17. jamce nové auto. V roce 2013 ho vyhrál Nicolo Ravano.“

Relmost zve na Kunětickou Horu mladé golfisty. Zapojí se školy z regionu. Součástí areálu bude interaktivní program s dětským golfem.
Partnerský turnaj se hraje už v neděli 25. května, tradiční Pro-Am je na programu ve středu 28. května.

 

.