British Open přísné na přestupky hráčů

23.04.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Tiger Woods se jistě bude snažit zlepšit svou reputaci na letošním British Open. Jeho image a také peněženka by tak mohla dostat novou šanci. Zatímco PGA Tour nepublikuje sankce, které hráčům udělila za nevhodné chování, jak všichni vědí, Woods byl na European Tour v únoru penalizován za to, že si odplivl na greenu na turnaji Dubai Desert Classic.

Šéf R&A, Peter Dawson má v plánu na letošním Open na hřišti Royal St. George’s ukládat hráčům přísné pokuty za plivání a nadávky, také chce učinit tyto pokuty veřejnou záležitostí.

Britský deník Daily Mirror přinesl zprávu o tom, že jak Woods, tak Phil Mickelson byli zachyceni kamerou, jak na letošním Masters nadávali. Producenti ale záznam nepublikovali. Dawson míní, že by mělo British Open vést hráče k vyšší úrovni jejich chování.

„Tito hráči jsou vzory a my se snažíme, aby se na hřišti chovali co nejlépe,“ upozornil Dawson. Samozřejmě se ale staly incidenty, které tour nemá ráda. Dawson si ale myslí, že chování golfistů je stále ještě všeobecně modelem pro chování sportovců v jiných sportech a to je podle něj hlavním důvodem velké publicity těch golfových. Sám je pro to, aby se sankce publikovaly.


  Aneta Zárubová