Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

BRITISH OPEN – Den první

14.07.2005 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

134. ročník slavného turnaje začal za nádherného počasí v St. Andrews. V místě, které je nazýváno „domovem golfu“ se třetího majoru v sezóně účastní 156 hráčů a mezi nimi je i Alex Čejka.

BRITISH OPEN

Den první
První soutěžní den 134. ročníku British Open začal velmi netradičně – vzhledem k tomu, že se totiž odehrává ve Skotsku, nepršelo, nebyla zima a v průběhu dne dokonce vysvitlo i sluníčko. Až v samotném závěru se počasí vrátilo do normálu. Večerní déšť totiž připomenul, že se třetí major v sezóně hraje v přímořském St.Andrews. Hráči měli tedy ideální podmínky k tomu, aby ukázali všechen svůj golfový um.

Především Tiger Woods nechtěl nechat nikoho na pochybách o tom, že zdejší hřiště mu prostě sedí. V roce 2000 zde při tehdejším British Open zvítězil a i letos velmi razantně našlápnul k dalšímu major titulu. Úvodní kolo totiž zvládl zahrát za fantastických 66 ran, tedy šest pod par hřiště a usadil se v čele startovního pole.

Ideální podmínky však daly vyniknout i dalším hráčům. Vedle favoritů jako například Retief Goosen či Luke Donald, kteří jsou v těsném závěsu za Woodsem překvapil především mladý Eric Ramsay – skotský hráč, který je stále ještě amatérem. Bydlí v nedalekém Carnoustie a ještě nedávno byste ho mohli zahlédnout spíše mezi diváky než hráči. Zahrál 68 ran a pokud bude takto pokračovat má velmi reálnou šanci stát se nejlepším amatérem na letošním Open.

Obhájce titulu Todd Hamilton neměl svůj den a s výsledkem plus dva bude mít zítra co dělat, aby vůbec prošel cutem. A stejně jsou na tom také Phil Mickelson i Ernie Els. Velká skupina fanoušků následovala Jacka Nicklause, který nakonec zahrál 75 ran a také pro něj se vidina víkendových bojů začíná povážlivě vzdalovat.

Alex Čejka sice začal výborně a po třech jamkách byl mínus jedna, ale v následujícím průběhu se mu dařit přestalo. Nakonec s výsledkem +2 přenocuje na děleném 76.místě a jen lepší výkon v zítřejším kole ho může protlačit cutem do víkendových kol.

Výsledky naleznete zde